Pokrowiec Drong na pistoletMały, praktyczny pokrowiec na pistolet pneumatyczny


Gdy się dużo podróżuje między miastami a nie ma auta pojawia się problem. Potrzeba czegoś, w czym można bez problemu transportować wiatrówkę. Chodzi o fakt, że rzucony do torby podróżnej pistolet, będzie miał się dobrze, do momentu, gdy będzie w środku, między ubraniami. Gdy zacznie się przemieszczać, może znaleźć się na samym dnie, a tego nikt nie chce. Postanowiłem temu zaradzić i kupić sobie pokrowiec.


Wiatrówki to nasze hobby. Pokrowiec Drong na pistolet pneumatyczny.
Lewy bok pokrowca


Poszukiwania i wykonanie
Ponieważ miałem już duży pokrowiec na dużą wiatrówkę z firmy Drong to nie chciałem kombinować. Postanowiłem wykorzystać „przetartą drogę” i zakupić kolejny produkt z tej firmy. Przeglądając ofertę internetową zobaczyłem, że do wyboru są dwa rodzaje pokrowców: prostokątny oraz trójkątny. Zacząłem, więc mierzyć, kombinować oraz co najważniejsze – myśleć. Chciałem, aby docelowy pokrowiec pomieścił wiatrówkę HW40, jakiś śrut oraz okulary. Miejsca, więc musiało być sporo.
Z tego wszystkiego wyszło, że najlepiej będzie jak zaopatrzę się w wersję trójkątną pokrowca. Oczywiście chciałem by był on dobrze spasowany, więc zamiast kupować wersję standardową zamówiłem na wymiar. Dość szybko listonosz pojawił się w drzwiach. W niecałe 10 dni od zamówienia, pokrowiec został zrobiony i wysłany.
Wykonany jest on z mocnego nie przemakalnego materiału typu codura. Czyli jest to standardowy materiał używany w tej firmie.

Jak widać na powyższym zdjęciu pokrowiec wyposażony jest w dwie 30 cm rączki. Nie ukrywam, że jest to użyteczny dodatek. Nie sądzę, abym sobie bez niego nie poradził. Pistolet z całym osprzętem, który zostanie zamknięty w środku, nie będzie ważył więcej niż 1.3 kg, także „pod pachą” też można go nosić.


Wiatrówki to nasze hobby. Pokrowiec Drong na pistolet pneumatyczny.
Prawa strona pokrowca


Druga strona pokrowca jest dla odmiany taka sama jak lewa. Różni ją tylko fajna naklejka transparentna. Się wygrało – się ma, więc można się chwalić, co by inni zazdrościli. Wymiary pustego pokrowca to: 245 mm na 340 mm na 55 mm na 325 mm.


Wiatrówki to nasze hobby. Pokrowiec Drong na pistolet pneumatyczny.
Zasunięty pokrowiec - widok z lotu ptaka


Jest on zasuwany na dwa suwaki. Jeden jedzie z jednej a drugi z drugiej. Spotykają się na środku. Tak się łatwiej rozsuwa. Grubość zamkniętego, pustego pokrowca to 75 mm.


Wiatrówki to nasze hobby. Pokrowiec Drong na pistolet pneumatyczny.
Pusty środek pokrowca


Środek, wyściełany jest materiałem, pod którym jest gruba gąbka. Próbowałem zmierzyć jej grubość i wyszło, że jest jej 25mm. Sprawia to, że nawet jak pokrowiec byśmy przypadkiem upuścili, z zawartością nic strasznego nie powinno się zdarzyć.


Wiatrówki to nasze hobby. Pokrowiec Drong na pistolet pneumatyczny.
Pokrowiec z zawartością


Powyższe zdjęcie obrazuje, że HW40 oraz dwie pary okularów, mieszczą się w środku bez problemu. Jest nawet miejsce na długą gumkę. Zmieści się tam również pudełko śrutu, ale niestety przez nieuwagę zapomniałem je dodać na plan zdjęciowy.

Wnioski
Nie będę tu pisał o plusach i minusach, bo tych drugich nie ma. Pokrowiec spełnia swoją rolę wyśmienicie. Jest porządnie wykonany, a zamówienie zostało zrealizowane w szybkim czasie. Chciał bym, ale nie mam się do czego przyczepić.


Autor: Piotr "misior" Krzyszkowski
Zdjęcia: autor


portret użytkownika ludwik

Pokrowiec Drong na pistolet

Zdjecia i opis sa fajne,znam wyroby p.Dronga mialem pokrowiec prostokatny o rozmiarach 20x40,teraz mam na wiatrowke,szyty na rozmiar-chyba jeden z ostatnich,jesli nie ostatni ,kupowany /zamawiany/ w firmie Drong.

O ile wiem firma padla-chyba ,ze cos sie zmienilo o czym nie wiem?


.

zamiast firmy drong jest firma pokrowex szyja ci sami ludzie 781045581