Spinner


Spinner to urządzenie proste w swej konstrukcji bo składajace sie de facto z pręta wbijanego w ziemię oraz tarczek obrotowych umieszczonych na poziomej osi.

Proste?
Oczywiście, ale jednocześnie jest to bardzo fajne urządzenie dla leniwców, którzy chcą postrzelać a niekoniecznie chcą latać po kilku strzałach aby ponownie ustawiać cel.

Zasada działania - i zabawy - jest tak samo prosta jak konstrukcja. Wbijamy spinnerek w odpowiedniej odległości i... strzelamy do tarczki. Trafiona zasygnalizuje trafienie dźwiekiem i obrotem - nie można się pomylić, jeśli trafimy w samą "nóżkę" tarczy, efektem będzie jedynie dźwięk i ew. bujanie się spinnerka. Kolejną zaletą jest fakt iż dobrze wykonany spinnerek jest praktycznie niezniszczalny, więc poza jego wyjęciem z toru, nie ma problemów późniejszych ze sprzątaniem np. resztek po puszkach czy plastikowych butelkach, które masowo stanowią cele tymczasowe. Jedynym śladem pozostaje więc odrobina ołowiu.

Poza zabawą są również doskonałymi celami do treningu zarówno strzelania sylwetkowego, jak i "zwykłej" celności, ze względu na dużą ilość rozmiarów w jakich są wykonywane.


Autor: Tomasz "Szerszeń" Misterka
Zdjęcia: autor


Ładnie wykonane.

Kiedyś zrobiłem sobie coś podobnego, z tym że po trafieniu w kawałek blachy obracała się ona w osi poziomej. Musiałem jednak odpuścić sobie strzelanie do takiego celu, ponieważ każdy niemalże śrut odbijał się rykoszetem trudnym do opanowania :). A jak u Ciebie z rykoszetami wygląda?


Hmmmm

TO nic dziwnego skoro twój wynalazek obracał sie po osi poziomej, jak byś postawił to w pionie nie było by takiego problemu.


Tutaj też są rykoszety, ale

Tutaj też są rykoszety, ale małe (większość energii jest pochłaniana na obrót spinera i zgniot śrutu). No ale są one w pionie, nie daleko


Wykonanie ładne naprawdę .

Wykonanie ładne naprawdę . Rzeczywiście ulepsza zabawę .

Płaskownik i śruby łatwo kupić , wiertarkę też mam . Ale sam cel ( tarczkę przyspawaną do płaskownika i do tego otwór w płaskowniku ) gdzie kupić ?

Czy trzeba przyspawać , czy może coś z marketu budowlanego będzie pasowało ?


dobrym materiałem na taką

dobrym materiałem na taką blaszkę są dodatki do listów, serwowane przez InPost i inne tego typu poczty/kurierki.Dorzucają do listów blaszki o odpowiedniej grubości , co prawda kwadratowe, ale to chyba nie problem. Ich grubość jest odpowiednia zarówno pod względem odporności na śrut, jak i podatności na przyspawanie do płaskownika.


Slavia 634 + Simmons Prohunter 4-12x40

spinner

Cześć

Pół roku temu wykonałem 2 podobne spinnery i że wykorzystałem (nierdzewkę) stoją na dworze nonstop.

Strzelam do nich zawsze na rozgrzewkę przed tarczami i z rykoszetem jest tak im grubszy materiał na spinner

tym lepiej odbiera energię . Jeden spinner gr1mm po trafieniu obraca się jak śmigiełko i jest ok 1m rykoszet ,drugi spiner jest grubości ok 2mm i jest większy o ok10% po trafieniu wykonuje leniwie maksymalnie 2 obroty i śrut nie rykoszetuje leży pod spinerem.

Całkiem innym tematem trafienie w krawędż ????