Sztywny pokrowiec z firmy "Drong"Dobrze, tanio, inaczej jak inni noszą wiatrówki


Ponieważ mój majątek powiększył się o nowe urządzenie, powietrze wykorzystujące i śrut miotające, trzeba było znaleźć sposób na jego przechowywanie i transportowanie. Często podróżuję, a wiatrówkę chronić trzeba przed obiciami i niepożądanymi uszkodzeniami. Zastanawiałem się na początku nad sztywnym futerałem (zwanym również walizką), lecz szukając najpraktyczniejszych rozwiązań natknąłem się na tą stronę firmy "Drong". Znalazłem na niej to, czego szukałem – usztywniany pokrowiec na moje piękne FWB 300. Bodajże po 10 dniach zjawił się listonosz z "Pocztexu" i przyniósł zakupiony towar.

Wykonanie


Pokrowiec prezentowany na stronce prawie niczym się nie różni od tego jaki został mi dostarczony. Wykonany jest on z cordury, a najlepiej opisuje go producent:
Futerał na wiatrówkę w wymiarze 110x25 cm, wersja ta ma usztywnione boki dodatkową płytą plastikową o grubości 3 mm, którą można wyciągać i włożyć np.: sklejkę lub wedle upodobań nie stosować sztywnika. Uszyty z materiału bardzo mocnego nie przepuszczającego wody, w kolorze zielonym lub czarnym, wyłożony wewnątrz gąbką płaską grubości 3 cm, gąbka jest pokryta materiałem także nie ma możliwości żeby kawałki naderwanej gąbki wpadły do lufy, wewnątrz wszyte są dwa paski rzepowe do mocowania broni, zamek od wewnątrz jest osłonięty na całej długości materiałem. Na zewnątrz znajdują się dwie kieszenie jedna mniejsza na drobiazgi zapinana na rzep, druga prostokątna zamykana na zamek. Futerał posiada rączki do noszenia, regulowany pasek na ramie i szelki. Na dole pokrowca znajduje się naszyta klapka zabezpieczająca przed wypadnięciem broni noszonej na ramieniu w razie rozerwania zamka.
Należy sprostować informację na temat usztywnienia boków płytą plastikową. Nie jest to jednolita płyta plastikowa ale ryflowana, czyli taka "plastikowa tektura". Poniższe zdjęcia przedstawiają futerał w szczegółach. Na początek zdjęcie plecków pokrowca z po części wyciągniętym usztywnieniem. Można je wyjąć w każdej chwili, gdyż miejsce na nie jest łatwo dostępne poprzez zamontowane suwaki. Widać także regulowane szelki na ramiona oraz regulowany pasek wszystko z gumową nakładką dla komfortu noszenia. Jest lato, wszystko kwitnie a także zbiera się plony z pół więc stąd to tło.


Wiatrówki to nasze hobby, sztywny pokrowiec Drong - opis
Widok na plecki pokrowca a także usztywnienie


W części frontalnej pokrowca znajduje się rozsuwana kieszonka na niezbędniki o rozmiarach: 175mm x 140mm x 35mm, a także rozsuwana kieszonka na papiery ciut większa niż format A4. Kot był bardzo ciekawy i sam chciał być gwiazdą więc został. Na zdjęciu atakuje łapką przesłonę na przeziernik.


Wiatrówki to nasze hobby, sztywny pokrowiec Drong - opis
Widok na część frontalną pokrowca


W dolnej części, znajdują się dwie gumowe podkładki do stawiania na nich futerału. Prezentuje to poniższe zdjęcie. Dodam, że kot ciągle wracał, mimo usilnych starań autora.


Wiatrówki to nasze hobby, sztywny pokrowiec Drong - opis
Część pokrowca na której przeważnie się go stawia


Czas rozsunąć pokrowiec i opisać jego środek. Na zdjęciu widać także rączki do noszenia.


Wiatrówki to nasze hobby, sztywny pokrowiec Drong - opis
Częściowo rozsunięty pokrowiec


W środku oczywiście znajduję się karabinek oraz wedle mojego życzenia, zostały doszyte 3 kieszonki na śrut. Dobra, przyznam się, teraz zawołałem "kici-kici", żeby kot się popatrzył i żebym mógł utrwalić tą piękną chwilę na zdjęciu.


Wiatrówki to nasze hobby, sztywny pokrowiec Drong - opis
Środek pokrowca wraz z zawartością


Żeby poniekąd zapobiec przesuwaniu się wiatrówki mej, zszyłem z sobą rzepy. Zdało to egzamin.


Wiatrówki to nasze hobby, sztywny pokrowiec Drong - opis
Zszyte rzepy


Użytkowanie.


Dla mnie największą zaletą jest wiele sposobów jego „noszenia”. Tradycyjnie ma on dwie rączki do służące do dźwigania i rozwoju bicepsa. Dodam, że na wszystkich prezentowanych zdjęciach w pokrowcu jest 4kg wiatrówka a kieszonki są wypełnione różnymi „niezbędnikami”.


Wiatrówki to nasze hobby, sztywny pokrowiec Drong - opis
Wiatrówka, trzymana za rączki dwie


Widać, że wiatrówka jest dobrze zamocowana. Dno nie jest wybrzuszone. Jak już zostało wspomniane wcześniej, pasek do noszenia na ramieniu jest regulowany i ma szeroką nakładkę poprawiającą komfort. Na zdjęciu poniżej zadowolony i wiecznie uśmiechnięty model prezentuje opisywany futerał. W oczy rzuca się jego nienaganny gust o czym świadczy dobrana kolorystycznie koszulka do „żywego”, letniego tła.


Wiatrówki to nasze hobby, sztywny pokrowiec Drong - opis
W użyciu pasek na ramię


Największy komfort sprawiają mi szelki. Zostały one opisane wcześnie. Dodam, że istnieje możliwość ich odpięcia.


Wiatrówki to nasze hobby, sztywny pokrowiec Drong - opis
Szelki w użyciu - widok z profilu nie tylko na pokrowiec


Wiatrówki to nasze hobby, sztywny pokrowiec Drong - opis
Szelki w użyciu - widok z tyłka strony


Wnioski


Wykonanie futerału jest wzorowe. Mimo że w środku znajduje się ciężka wiatrówka nie ma żadnych problemów z tym związanych. Rzepy ją dobrze trzymają. Duża liczba kieszonek sprawia, że jest gdzie pochować różne gadżety. Spostrzegawczy mogą domyślać się o czym będzie następny tekst.


Autor: Piotr "misior" Krzyszkowski
Zdjęcia: autor, piękna Urszula "Ulcia" Pol (może w przyszłości Krzyszkowska)


portret użytkownika Konr4DiX

Pokrowiec Dronga

Własnie dostałem paczke z pokrowcem na moja Slavke i jestem zadowolony..B.Dobra jakosc materiału, swietnie zabiespiecza nasze pociechy nio i cena :) Polecam wszystkim !! :] Konrad

"Pokorny" Pracownik Sprzedający Jadalną Tekturę..


Pokorny Ancymon..

Q;Sztywny pokrowiec

Witam,proszę o podanie adresu tego sklepu - w Internecie jakoś nic nie znalazłem.Dziękuję,

Piotr


portret użytkownika misior

Firma chyba już nie istnieje.

Firma chyba już nie istnieje. Były tam jakieś zawirowania etc...

Jeśli ktoś ma większą wiedzę na ten temat to niech się nią pochwali.

:-)


Dobrzy ludzie są zawsze przekonani, że mają rację. - Barbara Graham (stracona w San Quentin 3 września 1955)

Istnieje i dobrze się ma

Mam od nich pokrowiec na Hatsana 95 i niedawno zamówiłem szyty wg mojego projektu pokrowiec na Crosmana 357. Sprzedają na allegro : http://allegro.pl/show_user.php?uid=15015553 Zdecydowanie polecam ich wyroby!