Wiatrówka Baikal IZH-61


Wiatrówki to nasze hobby, wiatrówka Baikal IZH-61


Sprężynowa wiatrówka bocznego naciągu.

Jest to wiatrówka IZH-60 wyposażona w magazynek.

Dane techniczne:
- kaliber: 4.5 mm
- długość: 775 mm
- długość lufy: 450 mm
- waga: 2.1 kg
- magazynek: 5 szt.
- osada: plastikowa

Producent: Iżewski Mechaniczewski Zawod "Bajkał"
Kraj: Rosja
Do kupienia: ---

Zalety: ---
Wady: ---


[U] Materiały dodatkowe

0
Average: 3.9 (10 votes)

Witam, ostatnio stałem się

Witam, ostatnio stałem się posiadaczem takiej wiatrówki...szukałem czegoś powtarzalnego, ale bez naboi co2, więc wybór padł na „Baikała” (skusił mnie nieco wygląd i niezbyt wygórowana cena). Największą zaletą tej wiatrówki są 2 magazynki po 5 śrutów - ładujesz jeden, naciągasz i strzelasz, nie ma blokady spustu. Wcześniej lepiej zaopatrzyć się w większą ilość śrutu, ponieważ idzie tego naprawdę dużo;) Niezbyt mocna, średnio celna (tak do 20 metrów, ale nawet jak nie trafisz za pierwszym razem to naciągasz i oddajesz kolejny strzał;) Troche dużo tworzyw sztucznych - kolba trzeszczy przy naciąganiu sprężyny. Ogólnie całkiem ciekawa zabawka. Następna wiatrówka na jaką będe polował, to coś celniejszego i mocniejszego np. slavia;)


portret użytkownika lightmun

Ale przecież na zdjęciu to

Ale przecież na zdjęciu to nie jest IZH 61 tylko 60! Wiem, czepiam się, ale ordnung muss sein;)


Oczywiście izh 61

Posiadam między innymi izh 61 ale wygląd mojego sprzętu troszeczkę odbiega od prezentowanego wizerunku. Chodzi o drobiazg związany z magazynkiem i konstrukcją podajnika - dosyłacza. A zawsze myślałem, iż encyklopedie są wiarygodnym źródłem informacji. Cóż człowiek zawsze się uczy. Cóż człowiek zawsze się uczy.


portret użytkownika PALA30

na foto jest baikał 60 !!to

na foto jest baikał 60 !!to pewne !!!


AA TX200 MK3 Ultra+ Bushnell Elite 3200 10x40 MD
Feinwerkbau 102 Match PCA

portret użytkownika PALA30

baikał 61

Karabinek jest super !!!


AA TX200 MK3 Ultra+ Bushnell Elite 3200 10x40 MD
Feinwerkbau 102 Match PCA

Kilka dni temu stałem się

Kilka dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Bajkała IŻ61. Za taką cenę to naprawdę świetna zabawka. Kupiłem dla swoich synów. Krótka kolba, w dodatku z regulacją. Dość lekko się naciąga, spust chodzi dość lekko i precyzyjnie, magazynek. Bardzo składna. Wręcz sama układa się do strzału. Lekka, więc bez problemu można celować z wolnej ręki. Na małych dystansach, 10m, dość celna. Bardzo pozytywnie zaskakuje jakością wykonania, chociaż to plastik ale porządny. Same zalety. Tylko moc mała. Z dziesięciu metrów nie przebija puszek po konserwach, Ale frajda ze strzelania naprawdę ogromna. Mała moc też może być zaletą, jeśli strzelamy w pomieszczeniach

Jeśli nie zależy nam na mocy, to jest świetny wybór. O niebo lepsza od chinek.


Umarex Airmagnum 850 Hunter
Bajkał IŻ61
Łucznik wz 70
Slavia 634

portret użytkownika kisiol_1978

Pierwszy rok użytkowania

Witam!

Jestem posiadaczem Izh 61 od roku. Wystrzeliłem z tej wiatrówki kilka tysięcy śrucin. Testowałem różne rodzaje śrutów, na różnych dystansach.

Napiszę tyle że jest to ciągle moja ulubiona wiatrówka ( a posiadam ich kilka, mocniejsze i celniejsze). Faktycznie mankamentem może się wydawać słaba celność Izha. Czytałem na różnych forach porady w stylu, "obetnij odrobinę sprężynę a celność się poprawi". Myślę że jest to prawda, ja jednak ni rozbierałem karabinka (dokonam tego gdy przyjdzie na to pora). Ale wracając do tematu, wystarczy zastosować płaski śrut o wadze między 0,45 a 0, 48 g. Taka zmiana pozwala na celne strzelanie do tarczy na dystansie do 15 m (wcześniej używałem grzybkowego KTK, z 10 m siał niesamowicie, trafienie w środek z tego dystansu graniczyło z cudem). Wybór takiego rodzaju amunicji trochę ogranicza zabawę z puszkami. Chociaż w bezwietrzny dzień z 30 m można powtarzalnie strzelać do nich.

Pozdrawiam !


Kisiol_1978

portret użytkownika kisiol_1978

Sprężyna od HW 30

Witam!

Dobrym rozwiązaniem w przypadku Izha 61, jest wymiana sprężyny na sprężynę od HW 30 (oczywiście w limicie niemieckim). Ja założyłem takową. Wzrosła energia, skróceniu uległ cały cykl strzału. Z płaskiego Geco, puszka na 40 - 50 metrów dostaje powtarzalnie. Korek od Coli na 20 metrów 3 - 4 trafienia na 5.

Pozdrawiam!


Kisiol_1978