Wiatrówka Industry Brand B3


Wiatrówki to nasze hobby. Wiatrówka Industry Brand B3.


Wiatrówka sprężynowa z dolnym naciągiem.

Występuje w Polsce jako:
- Blazer Ranger
- Lider-44
- Magnum Sport
- Norconia Germany ProTarget
- Norconia Germany Master

Dane techniczne:
- kaliber: 4.5, 5.5 mm
- długość: 1050 mm
- długość lufy: 455 mm
- waga: 3.3 kg
- osada: drewniana

Producent: Shanghai Air Gun Factory
Kraj: Chiny
Do kupienia: ---

Zalety:
- brak

Wady:
- wszystko w tej wiatrówce


[U] Materiały dodatkowe
Niebezpieczne B3!

0
Average: 1.7 (12 votes)

Przestroga!

Już chyba wszystko co złe było o tej imitacji wiatrówki napisane. Posiadałem taką wersję jak na zdjęciu tylko bez baki policzkowej. Oczywiście pełno na niej zacieków. Nie potrafię wymienić choć jednej cechy pozytywnej. Moja chinka wytrzymała trochę ponad 2 tysiące pestek. Miałem dużo szczęścia, że nie zrobiła mi większej krzywdy (nie wliczając oczywiście finansowej).Dziwię się jeszcze, że nie zakazano sprzedaży tego czegoś. Nie polecam.


Jest bardzo dużo wersji

Jest bardzo dużo wersji tego emulatora.Np są różne osłony spustu,szczerbinki (nie na szynę) ,miejsca mocowania bączków do pasa,rodzaj lakieru,i rodzaje osady.


850 AirMagnum +Blog 6-24x50 AOE

tuning chinki

ja też parę lat temu kupiłem tę wiatrówkę..

pierwsze co zrobiłem to rozkręciłem ją na poszczególne elementy..

łoże czyściłem papierem ściernym dość długo,a potem nasączałem olejem lnianym,efekt-całkiem całkiem,trudno poznać na pierwszy rzut oka,że to chinka,ale to tylko wygląd..

po wybiciu bolca z dużym trudem wyjąłem całą zawartość ,że spustem razem..

tłok wymieniłem od razu,co można było to przeszlifowałem i wypolerowałem ile się dało..

(uwaga,na dzień przed demontażem dobrze jest wypsikać środek jakimś odrdzewiaczo-smarowaczem)

wszystko przesmarowałem,nawet sprężynki spryskałem sprayem silikonowym..

później się namęczyłem,ze złożeniem wszystkiego do kupy(sam bym nie dał rady,składaliśmy we dwoje,przy pomocy półprofesjonalnych narzędzi)

pozmieniałem podkładki i śruby do mocowania łoża..

dokręciłem lunetkę po wcześniejszym przeszlifowani rowków..

mam tę chinkę parę lat,w ciągu tego czasu zmieniłem tylko sprężynę główną,i główkę plastykową od naciągu,..

celność-na 40-50 m trafiam w puszkę po coli,na 20 m normalnie strzelam do tarczy..po prostu trafiła się niezła lufa..podsumowanie;chinka jest tanim urządzeniem dla miłośników wiatrówek,którzy lubią majsterkować i bez dużej w razie czego straty finansowej,eksperymentować na niej,przerabiając i dorabiając co tylko się da..poznawać budowę a w szczególności zasadę działania wiatrówek sprężynowych..

dużą frajdę sprawia też eksperymentowanie z różnymi rodzajami sprężyn i tłokami,wykonywanymi z różnych materiałów dodatkowych uszczelnieniach tłoka itd..chinki nie powinien kupować ten,co od razu jej nie rozkręci na kawałki i nie sprawdzi co w niej naprawdę jest i w jakim stanie..uwaga!

nie polecam tego rodzaju zabaw ludziom niecierpliwym i nierozważnym,bez podstawowych wiadomości teoretycznych i pewnej bazie narzędzi,bez których niewiele zrobimy,za to będziemy pisać na forach,że się nie da złożyć..przy zachowaniu ostrożności podczas eksperymentów z chinką,wielu może się poczuć jak prawdziwi rusznikarze..

pozdrawiamrjc


rjc

Z tego co wiem, to nie

Z tego co wiem, to nie można używać sprayu ani żadnych innych smarowideł silikonowych, ponieważ powodują ścieranie się elementów.Nie jestem pewny na 100%, jak coś to można mnie poprawić.


spray,e

można stosować spray,e,np.formula x

rjc


rjc

nie taki diabeł straszny

Kolego masz rację i popieram, większość użytkowników potrafi krytykować a nie mają w ogóle pojęcia o działaniu wiatrówek, też dorobiłem elementy do tej chinki, nawet zapadkę (frezer nieźle się namęczył ale zrobił).Wszystkie mechaniczne buble poprawiłem, na drewne znam się mniej ale jest wybejcowane.Stara oksyda oczywiście starta-jest nowa. Teraz nie ma porównania z tym co było celnie strzela prędkość była 200m/s ale teraz po poprawkach jest większa (jak zmierzę to podam).

Jak się chce to się zrobi, wiatrówki to nie żadna filozofia.

Też nie polecam ludziom niecierpliwym, bez podstawowych wiadomości.

Uwaga!nie jestem żadnym sprzedawcą chińszczyzny.Pozdrawiam majsterkowiczów


też walczę z chińskimi

też walczę z chińskimi wiatrówkami i po części cię rozumiem...ale pamiętaj że co byś nie zrobił to i tak będzie chinka..chyba że wymienisz lufę i ...ogólnie wszystko trzeba wymieniać.. Doceniam to że się napracowałeś,, ale i tak masz lidera zrobionego z "niby stali ".. Trwała nie będzie, niestety..

Napisałeś też,że wiatrówka to nie żadna filozofia.. Nie zgadzam się z tym.. Owszem działanie wiatrówki jest bardzo łatwo zrozumieć ,ale nie jest łatwo połączyć ergonomię, wygląd, trwałość, celność z ceną.. która nie będzie odstraszać... To nie takie proste...


chinki

LeszekMam na codzień do czynienia z Chińczykami.

Zamiast krytykować, należało by pomyśleć jak się czegokolwiek od nich nauczyć.

Dużo nam do nich brakuje. Oni pracują. My, ciągle krytykujemy.

Oni zwierają szeregi. My, nzsze szeregi, rozwalamy.


Leszek

portret użytkownika mmajstruk

Nie o tym mowa


Tu nie mowa o Chińczykach, tylko o wiatrówkach chińskich. To drobna, acz znacząca różnica.


Ojciec Założycielmjr StrukOjciec Donosiciel
Nosił wilk razy kilka, donieśli na Miłka...

chinki i postęp technologiczny

Ma Pan rację Panie Leszku

My tylko umiemy krytykować i nic nie robić.

Popatrzcie na nowsze konstrukcje chińskich wiatrówek coraz lepsze widać po drewnie, oksydzie i możliwie że i lepsza stal. Moja stara B3 to było dziadostwo porównując z obecnymi i dlatego szkoliłem się na tej konstrukcji.

Turcy i ich hatsany (dziś oglądałem i próbowałem H95 SAS) coraz lepsze i ładniejsze konstrukcje.

A co u nas.Mieliśmy wiatrówki Łucznika to wykończyliśmy,stocznie, firmy samochodowe, kopalnie, PGR-ry itp i mamy puste zarastające pola (i krzaki ekologiczne).

A co mamy kilku guru wiatrówkowych , kilku mechaników hobbistów (przyjemnie czytać testy i warsztat wiatrówek)i wielu krytykantów i cwaniaczków,

Żeby nie myśleli że tylko w chinkach siedzę to HW50 - przerabiać nie będę, H80 można się pobawić mechanicznie i pobawiłem się, B3-jak trzeba to i jeszcze lufę wymienię (B3 ma dobrą lufę i prostą jest- była docierana pastą na przecierakach filcowych,).

W planach nie ma dmuchawek PCP lub co2.

Dobranoc


portret użytkownika Buka

A niby to czego mamy sie od

A niby to czego mamy sie od chińczyków uczyć ? Życia pod butem i pracy ponad siły za miskę ryżu ? Będziemy dla chin konkurencją jeżeli zgodzimy się tyrać po 14 godzin dziennie za 1zł za godzinę.Bo u nich to jak się nie mylę tyrają za 1,20 zł (w przeliczeniu).Nie przejdzie.

Slavia 634

 

interpid ibex


Slavia 634
FWB300s
interpid ibex

Czego mamy się uczyć?

Zdecydowanie wolałbym żeby firma Łucznik Radom zalewała świat swoimi wiatrówkami, lub fabryki tekstylne z Łodzi zalewały świat swoimi wyrobami włókienniczymi.itp

Tego mamy się uczyć.


portret użytkownika Miki

Na nic nauka w tym przypadku

albowiem zbyt dużą częścią kosztów wytworzenia są koszta pracowników w Polsce. Jakością się tego nie nadgoni - w zalewie taniego chłamu towarów wysokiej jakości i stosownej do niej ceny sprzedaje się niewiele. Zresztą i tutaj Chińczycy też wchodzą w paradę - podrabiają całkiem udatnie i towary markowe. Zresztą trudno to nazwać podrabianiem, jak to same firmy przenoszą produkcję do Chin...Próba ścigania się z Chińczykami w tej dziedzinie jest z góry skazana na niepowodzenie. W globalizującym się świecie trzeba postawić na innowacyjność i rozwój. Pytanie, czy nas na to stać...miliony much nie mogą się mylić...


Serwis, tuning wiatrówek CO2

Nauka cd

Witam

Panowie podsumuję- Czesi produkują i im się opłaca, Niemcy też produkują (Pracownicy lepiej zarabiają niż w naszym ciekawym kraju)i im się też opłaca.

A my naród wybrany, z tradycjami wykończyliśmy sami produkcję wiatrówek bo u nas nic się nie opłaca (podobno nawet wydobycie ropy na Bałtyku, a nawet gorzelnie, produkcja polskich win -niejaboli, też się nie opłacają).Czy piszę nieprawdę???


Nareszcie położyłem na nim łapska;)

Haha, w końcu sobie z niego postrzelałem. Specjalnie po to wydałem na festynie w Morągu pięć złociszy, by oddać trzy upojne 'szczały' do tarczy. Wiadomo jaką (nie)sławą okryty jest ten sprzęcior, więc sam w końcu musiałem spróbować. Strzelałem z około 4 metrów do tarczy i mimo, że celowałem w jeden punkt (siódemkę na dole, bo podpatrzyłem, że jak inni strzelają celując w 10, to trafiają wysoko ponad środek) to za każdym razem śrut leciał gdzie chciał, byle tylko nie trafić w 10. Karabinek kopie jak petarda i trzeba się sporo wysilić, żeby nacisnąć hiper-twardy spust, który jest tak daleko, że ledwie go dosięgałem. I ten dreszczyk emocji, gdy pan straganiarz ładował śrut - pełne emocji wyczekiwanie na dźwięk puszczających mechanizmów i charakterystycznego "O KUR........MÓJ PALEC!!!" Na szczęście się tego nie doczekałem, ale emocje były wielkie:) Wykonania nie będę opisywał, bo każdy wie jak to wygląda i zna mniej więcej ilość zacieków na centymetr kwadratowy. Zanim podszedłem do stoiska planowałem oddać najpierw trzy strzały 'rozgrzewkowe' i dopiero potem oddać sześć, by spróbować zdobyć nagrodę główną. Ale po trzech jakoś straciłem ochotę:)Wiatrówkę B3 z czystym sumieniem polecam...wrzucić do pieca:)PS. zdobyłem 25/30 punktów i wygrałem białą opaskę na nadgarstek z wyszytą trupią czachą - cool:)Slavia 634 + DOC 4-9x40 ; Crosman 2100 + Gamo 3-9x92E ; Crosman 357


Slavia 634 + DOC 4-9x40 ; Crosman 2100 + Gamo 3-9x92E ; Crosman 357

W temacie "chinek"

W temacie "chinek" wiatrówek nie dziewczyn :)

Pierwsza wiatrówka Magnum z dolnym naciągiem zwana czasem obcinaczką cygar. Wypluła ok 7 tyś śrutu w ciągu roku i dalej pluje. Cena 120 zł

Dokupiłem na Al.. lunetę z montażem za 100 zł da się strzelać na 25 m dosyć celnie. Stan wiatrówki po roku użytkowania powiedziałbym idealny.

Zadnych otarć rdzy czy innych usterek.

Nie obyło się bez reklamacji załatwionej zresztą bardzo sprawnie (pękła sprężynka spustu na Al.. 5 zł)

Do czego zmierzam.

Nie jest to sprzęt na zawody.

Nie jest to sprzęt do regularnego precyzyjnego strzelania chociaż da się.

Nie jest to sprzęt wykonany na dobrym poziomie.

Ale

Spróbujcie kupić plujkę z optyką za 220 zł (nowa z roczną gwarancją)

Jeśli nie strzelacie regularnie a okazjonalnie do puszek na działce a do tego z kasą krucho to jest to sprzęt dla Was.

W tej chwili strzelam z BSA Supersporta którego zakupiłem gdy okazało się że strzelectwo mnie wciągnęło (ok 8 tyś śrutu). Miałem z nim nieporównanie więcej kłopotów niż z "chineczką" do której mam wciąż wielki sentyment.

Po kilku miesiącach regularnego strzelania z obu wiatrówek mogę powiedzeć że z chineczki też da się przyjemnie postrzelać jeśli tylko jest dobrze przesmarowana i wyregulowana.Pozdrawiam wszystkich "chińskich" strzelców ;)
Lider 45 -jakieś info???

Jak pewnie nie pierwsza osoba najpierw nabyłam a potem szukam i pytam...

Niezbyt to rozważne ale już po...

Czy ktoś ma jakieś inne informacje o Kolejnej odsłonie Karabinka Lider-44 czyli lider-45.

Już gdzieś pisałem że mam Właśnie 45.o kalibrze 4,5 .Wczesniej strzeałem z 44 i 44mocniej kopi. nieco ciężej też spust chodzi.

Jednak do tej pory w sumie wystrzeliłem może z50 razy wiec nie jestem zbytnio doświadczonym ...Wiarówkomaniakiem. I chciałbym dowiedzieć się nieco więcej o czyms co posiadam niepsując tego a instrukcje którą dostarczają... szkoda gadać.Prosiłbym o jakieś info ewentualnie dobre namiary- linki, adresy czycóś.

Nieco szukałem w sieci ale nic konklretnego i głównie są to Zachwalające rejklamy(bla bla) a wiemy jak jest..

Licze na konkretne odp. Dzieęki^_^ Pe@ceOlej system - sraj przez okno.

<>


Olej system - sraj przez okno.
napis w toalecie

portret użytkownika mmajstruk

To "ekskluzywna" wersja tej samej B3


Niestety, to jest to samo B3. Teoretycznie w lepszej wersji. W praktyce trochę inna muszka, i inny zatrzask dźwigni naciągu - oryginalny jest strasznie badziewny...


Ojciec ZałożycielI choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bom ja największy sk...syn w tej dolinie.Ojciec Donosiciel
Nosił wilk razy kilka, donieśli na Miłka...

No to współczuję. Mam

No to współczuję. Mam nadzieję, że się z tego wyliżesz i nie stracisz ochoty do strzelania. A wracając do meritum: od 2008 na naszym forum wisi opis _identycznego_ jak Twój wypadku.

Zapoznaj się z tym linkiem: http://www.airguns.pl/porady-sprzet-obcinaczka-palcow

Generalnie ilość przymiotników w opisie towaru jest odwrotnie proporcjonalna co do jego jakości. Bez 500-1000 zł w kieszeni nie ma co myśleć o kupnie przyzwoitej i bezpiecznej wiatrówki.

Z życzeniami szybkiego powrotu do siebie i zdrowia.

Niedoszły na szczęście kupiec ww. wyrobu i aktualny posiadacz Slavii 634 made by Cekaus
Godot