Kolejny wyrok uniewinniający za handel wiatrówkami gwintowanymi


Łukasz Matuszczak, właściciel firmy Kolba.pl, został kolejny raz oskarżony o handel urządzeniami pneumatycznymi o energii wylotowej poniżej 17J i lufie gwintowanej bez wymaganej koncesji. Czyli inaczej mówiąc, zwykłymi wiatrówkami gwintowanymi. Jest to czyn zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności i, gwoli absurdu, tyle samo by mu groziło jakby sprzedawał Kałasznikowy.
Dzisiaj został odczytany wyrok, sentencja jest krótka: niewinny. Sąd podkreślił iż rozporządzenie na podstawie którego został postawiony zarzut (słynne "Rozporządzenie Millera" wciągające wiatrówki gwintowane pod koncesje) jest niekonstytucyjny, został bowiem wydany z naruszeniem delegacji ustawowej - dotyczy urządzeń które nie mogą być objęte koncesją na handel bronią.
Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratura odwołała się od wyroku.

W samej sprawie nie byłoby może nic nadzwyczajnego, gdyby nie kilka "smaczków".

Pisaliśmy już tutaj o wygranej sprawie właściciela Kolby.pl. Wyrok jest już prawomocny. Ta sprawa jest... oddzielna od tamtej. I oddzielnie była rozpatrywana. Nie ma bowiem w Polsce prawa precedensowego, wygrana we Wrocławiu nie oznacza że w Będzinie nie będzie kolejnej rozprawy. Oznacza to, że pomimo iż zostało przed sądem dowiedzione iż nie trzeba mieć koncesji na handel wiatrówkami, sprawy takie powtarzać się mogą w nieskończoność. Rozporządzenie bowiem obowiązuje, i jest podstawą do stawiania kolejnych zarzutów. To oznacza koszty, nerwy, marnotrawienie czasu... W ten sposób, dzięki powtarzanym zarzutom, można zmusić do odstąpienia od działalności każdego niepokornego, który nie tylko nie będzie chciał ponosić zbytecznych kosztów na koncesję, to jeszcze będzie na tyle bezczelny że wygra sprawę w sądzie.

Rozporządzenie obowiązuje, regularnie docierają do nas z całej Polski informacje o kolejnych zatrzymaniach, zarzutach, sprawach sądowych. Coraz częściej udaje się sprawy zakończyć na poziomie prokuratury, bądź przekonać sąd o odrzuceniu sprawy, ale wiemy, że także zdarzają się wyroki skazujące. Na szczęście są to kary pozbawienia wolności w zawieszeniu. Oznacza to, że powoli rośnie w Polsce liczba ludzi, którzy są przestępcami tylko dlatego, że nie przestrzegali rozporządzenia.
Rozporządzenia, które zostało wydane z wyraźnym naruszeniem delegacji ustawowej, jest więc sprzeczne z konstytucją.
Rozporządzenia, którego powstaniu towarzyszyło jawne łamanie praktyki legislacyjnej, które powstało na zamówienie firm koncesjonowanych, które ma wyraźne korzenie korupcyjne.
Rozporządzenie, które stworzył ówczesny dyrektor Departamentu Prawnego MSWiA, a aktualny Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, doktor prawa Zbigniew Wrona.


portret użytkownika hexer

Czyżby nowy wieszcz...

w osobie S. Żeromskiego?
"Rozdziobią nas kruki, wrony..."

 


Strzelasz i potrzebujesz czegoś do tego?
http://strzelectwo.kimla.de

portret użytkownika ludwik

Kolejny wyrok uniewinniajacy za handel wiatrowkami gwintowanymi

Czytajac jw.przypomniala mi sie sprawa kolegi trwajaca do dzisiaj od bez mala 4 lat.

Wystepuje o odszkodowanie ,od oszusta -kwota rzedu kilkaset tysiecy zlotych.Gdyby istnialo u nas prawo precedensowe,byloby juz po sprawie a tak jezdzi po kraju srednio co 3 miesiace od sadu do sadu.


portret użytkownika Miki

Nie potrzeba prawa precedensowego

wystarczyłoby, żeby każdy przedstawiciel wymiaru sprawiedliwości, odkrywający taką niespójność prawa nadawał sprawie odpowiedni bieg. Sędzia stwierdza niekonstytucyjność zarządzenia - powinien mieć obowiązek dopilnować, by zarządzenie zostało odwołane, czy zmienione.A tu wydaje wyrok i umywa ręce. Dba o kolegów, mogli by bez tych spraw zostać bezrobotni...
miliony much nie mogą się mylić...


Serwis, tuning wiatrówek CO2

No nie ?

A tu ten sam kruczo-wronio-upierdliwy urzędas, tym razem w randze wiceministra POpapranych znowu atakuje tego samego człowieka.

Niech więc nikt nie ćwiąka, że to ma cokolwiek wspólnego z prawem czy chćby elementarną sprawiedliwością.

.............................................................................

widać miliony głupich much potrafią się mylić ...

.............................................................................


portret użytkownika wojtek_pl

No. W końcu...

Miłek się wkurzył ?

Advocatus Diaboli Localis

 


Advocatus Diaboli Localis

"Porządny obywatel najbardziej powinien się obawiać ludzi, którzy twierdzą, że porządny obywatel nie ma się czego obawiać"