Diana wchodzi w rynek wiatrówek do FT/HFT


Trzy lata temu pojawiła się moda na wiatrówki dedykowane do strzelectwa terenowego. Ten segment rynku został zauważony i doceniony - co najczęściej oznaczało absurdalne propozycje wiatrówek ad hoc przystosowanych pod wymagania FT/HFT. Moda się zmienia, teraz dogorywa zryw na "taktyczność", a Diana... wprowadza wiatrówki do HFT. Nie, bynajmniej nie jako wielcy spóźnieni. Tym razem jest to oferta bardzo sensowna i bardzo na miejscu.
Pierwszym przykładem nowej oferty jest model 470 TH. Oznaczenie to ma swój smaczek: TH zwykle oznacza thumb-hole, czyli osadę z "dziurką" na kciuk - ten model taką posiada, ale Diana tłumaczy go jako... target hunter.
Diana 470 TH bazuje na systemie wiatrówki Diana 460 Magnum, tylko wyposażony w coś w rodzaju tłumika (tak jak w HW-97, raczej "zgrubienie"), oraz oczywiście pozbawiony muszki i szczerbinki. Największa zmiana to osada - piękna, orzechowa, ze zgrubieniem łoża przed spustem, pełniącym rolę "palm-restu" - co dedykuje Dianę 470 TH raczej do HFT niż do FT. Dodatkowo, klasa sprężyn w FT coraz szybciej zanika, za to w HFT ma się dobrze. Dodatkowym plusem jest regulowana stopka.
W sumie wiatrówka jest prosta, dobrze przemyślana, bez zbytecznych "gadżetów". Piękna i funkcjonalna osada to kolejna zaleta. Choć waga jest dość imponująca (4.3 kg), to dla strzelców HFT będzie to raczej atut niż wada. Trzeba przyznać, że wiatrówka jest dobrze wyważona i składna. Zdecydowanie jest to jedna z najciekawszych premier tego roku, jeśli cena nie będzie zabójcza, Diana 470 TH ma szansę zaistnieć w światku strzelców terenowych.


Wiatrówki to nasze hobby. Nowa wiatrówka Diana 470 TH.


Dane techniczne:
- kaliber: 4.5, 5.5 mm
- długość: 1150 mm
- długość lufy: 460 mm
- waga: 4.3 kg
- osada: orzechowa
- integralny separator/tłumik


Nie sądzę żeby miała

Nie sądzę żeby miała jakikolwiek start do TX-200.

A HFT2 wcale nie ma się tak dobrze, to poziom maksimum kilkunastu osób na zawodach i tendencja malejąca.


portret użytkownika mmajstruk

Konkurencja? Pewnie nie...


Z TX200 konkurencji raczej nie będzie, choć kto wie... Trzeba sprawdzić.

Co do sprężyn, to i tak w HFT mają się lepiej jak w FT...


Ojciec ZałożycielBerek!Ojciec Donosiciel
Nosił wilk razy kilka, donieśli na Miłka...

portret użytkownika cieniasek

cena

Pewnie będzie kosztować min. 3000 pln.


"To że dostawałem warny, świadczy tylko o tym że najlepiej wiem kiedy są one sensowne"

portret użytkownika eclip2

Podoba mi się...

...skubaniutka ładna jest Tylko cena będzie wysoooka.......+BT3-9x40DOA600
Hatsan55(II)
Łucznik wz.70 1975