Miało być tak świetnie, a wiatrówka wyszła jak zwykle


W ofercie firmy TM-Militaria pojawiła się nowa wiatrówka PCP/CO2 - Benjamin Sheridan Discovery. Wystawiona na sklep jako Crosman-Benjamin Discovery. Bardzo atrakcyjna jest cena - 1300 zł. Oznacza to też, że wyjaśniło się ostatecznie pochodzenie wiatrówki - jest niestety produkowana w Chinach. Niestety, według tego, co napisał dystrybutor, ciśnienie sprężonego powietrza nie może przekraczać 140 bar. W efekcie wiatrówka ma tylko 45 strzałów (w praktyce może mieć mniej). To bardzo mało - miniaturowy AGS PCR-1 ma tyle samo.
Szkoda, bo zapowiadało się ciekawie - wyszło jak zwykle...


Wiatrówki to nasze hobby, nowa wiatrówka Benjamin Sheridan Discovery


Dane techniczne:
kaliber: 4.5, 5.5 mm
długość: 990 mm
waga: 2.4 kg
osada: bukowa


Aby zasiac fermęt dodam że:

-karabin jest przystosowany raczej do ładowania z gaśnicy śniegowej

-powinno dać się w nim z powodzeniem używać butli 200 bar do ładowania a one są tańsze niż 300 bar

- owszem może jest chiński, mi osobiście jego kształt przypomina QB78/79 a to akurat najlepsze chińczyki może ten też będzie niezłyW swojej klasie ma tylko dwóch konkurentów Hatsana AT44 oraz BMK50. Pytanie jest więc bardzo proste który z nich jest najlepszy? Inne PCP są o wiele droższe.


portret użytkownika mmajstruk

To ja wolę Hatsana


Przy 45 strzałach to wolę Hatsana. Po zrobieniu wyjdzie zdecydowanie lepiej. A nawet bez zrobienia, o ile będzie w miarę normalny egzemplarz.

Inny temat, że po zrobieniu może się okazać, że lepiej od razu kupić coś porządnego...


Ojciec ZałożycielBerek!Ojciec Donosiciel
Nosił wilk razy kilka, donieśli na Miłka...

śmieszny jest fakt iż aby

śmieszny jest fakt iż aby napompować taką wiatrówkę trzeba mieć pompkę która kosztuje tyle co wiatrówka.... gdzie tu logika??


portret użytkownika janusz55

Crosman-Benjamin DiscoveryOpis przeniesiony ze str.Militaria.plBardzo lekka, a przy tym wyśmienicie wyważona wiatrówka, w której nie ma zbędnych dodatków. Łoże i kolbę wykonano z jednej części litego, twardego drewna bejcowanego na ciemny kolor i olejowanego. Kolba, jak w większości produktów marki Crosman-Benjamin jest typu Ambi (obustronna), co umożliwia korzystanie z wiatrówki strzelcom tak prawo, jak i leworęcznym. Stopka kolby jest wykonana z tworzywa sztucznego.Elementem, który najbardziej odróżnia ten model od innych wiatrówek PCP, czy podobnych w budowie karabinków zasilanych CO2, a nawet modeli PCA jest zasilanie Dual Fuel, pozwalające wtłoczyć do zasobnika zarówno sprężone powietrze, jak i płynny dwutlenek węgla. Bezpieczeństwo przetaczania gazu zapewnia czytelny manometr wskazujący maksymalne dopuszczalne wartości ciśnienia dla obu typów napędu.

Maksymalne dopuszczalne ciśnienie wtłoczonego powietrza nie może przekroczyć 140 atmosfer, co pozwala na oddanie ok. 45 powtarzalnych strzałów. Tak niska wartość ciśnienia jest wygodna zwłaszcza dla tych strzelców, którzy używają pompek do PCP.

Stosowanie dwóch rodzajów napędu wymusza jednak opróżnienie zbiornika przed uzupełnieniem go innym gazem, niż stosowany dotychczas - w tym celu w zestawie z wiatrówką otrzymujecie trzpień, który kręcany jest w gniazdo znajdujące się z tyłu mechanizmu wiatrówki, tuż nad kolbą. Pozwala on bezpiecznie wyrównać ciśnienie w zbiorniku do wartości ciśnienia atmosferycznego i zmienić rodzaj, stosowanego jako napęd, gazu. Uzupełnianie zbiornika sprężonego gazu odbywa się poprzez końcówkę szybkozłączki, znanej z paintballowych butli sprężonego powietrza - fill nipple.Ładowanie śrutu jest łatwe, instynktowne i opiera się o odciągnięcie dźwigni napinania po jej uprzednim podniesieniu. Śrut położony do rynienki jest płynnym ruchem dźwigni wprowadzany do lufy, skąd zostanie wystrzelony.Spust wiatrówki posiada manualną blokadę przetykową w formie od lat stosowanej w większości wiatrówek Crosman - wciśnięty z lewej strony blokuje spust uniemożliwiając jego ściągnięcie.Montowanie celowników optycznych lub kolimatorowych umożliwia szyna montażowa standardu 11 mm. Lufa zakończona jest nakładką z męskim gwintem pozwalającym zamontować tłumik lub inne, dowolne urządzenie wylotowe.Wiatrówka objęta jest 12-miesięczną gwarancją.Dane techniczne:

Kaliber: 4,5 mm lub 5,5 mm

Waga: 2,4 kg

Długość całkowita: 99 cm

Długość lufy: 64 cm

Energia kinetyczna pocisku: < 17 Jouli

Producent: Crosman, USA


NIE ZNASZ CHWILI ANI GODZINY ......