Banalny sposób na mocowanie tarcz w terenie


Jak widać na załączonym obrazku cała konstrukcja jest prosta i tania. Dwa odcinki gwintowanego pręta fi 8mm, i cztery biurowe spinacze, tzw "klipsy" średniej wielkości. Do tego kawałek tektury falistej i tarczotrzymacz gotowy.


Wiatrówki to nasze hobby. Tarczotrzymacz prętowy.


Artykuł dostępny dla wszystkich Czytelników.
Czytaj całość...


Jeden drut z krokodylkiem

Jeden drut z krokodylkiem założonym na czubku jeszcze bardziej upraszcza mocowanie tarcz w terenie. Jeśli krokodylek się kręci to wystarczy trochę taśmy lub koszulka termokurczliwa. Zamiast 2 drucików i 4 spinaczy mamy jeden a swoją rolę spełnia tak samo.


portret użytkownika Miki

Powieś na tym krokodylku drukowaną na A4 tarczę :)

zwłaszcza na wietrze. Albo w mżawce. Robię zresztą również trzymacze z jednego pręta i jednego klipsa - trzeba tylko wywiercić w nim otwór fi 7 mm. Na pręt gwintowany nakręcam nakrętkę, a potem przewierconego klipsa - daje w tym utrzymać tekturową podkładkę z tarczą. Ale te z dwóch prętów są stabilniejsze.


Serwis, tuning wiatrówek CO2

Tarcze na A4 to chyba na 100

Tarcze na A4 to chyba na 100 metrów ;) Druciki są b.przydatne przy sprawdzaniu paraboli lotu śrutu z naszego karabinka - wtedy wystarczy mała tekturka. Komplet pręcików i w jedno popołudnie trajektoria przestrzelana :)


portret użytkownika Miki

Oczywiście - dla strzelca FT z Waltherem czy Steyrem

wystarczą kapsle od piwa powpinane w krokodylki :)Ale Airguns jest portalem dla wszystkich strzelców - także tych strzelających Ppn10, Kpn10 - na A4 mieści się 12 do 20 tarcz Kpn10, Long Range, posiadaczy Liderów, Crosmanów itp.Np kulochwyty notorycznie robię 50x50 cm - i zdarza się taki strzelec, co z dziesięciu metrów nie trafi.


Serwis, tuning wiatrówek CO2

portret użytkownika Cypis

.

>Ale Airguns jest portalem dla wszystkich strzelców -
>także tych strzelających Ppn10, Kpn10

Gdzie można kupić półtorametrowe odcinki nagwintowanego pręta fi 8mm na tyle sztywnego by nim wiatr nie bujał? BTW. Jaki jest sens rozgrywania pneumatycznych zawodów tarczowych (czyli konkurencji Ppn i Kpn wg ISSF) na wietrze?

Co do jednego się jednak zgodzę. W wypowiewdzi Igiego pięknie wyszła "ograniczona perspektywa" i kto to jest "społeczeństwo wiatrówkowe".

--
Pzdr, Cypis (aka "szklarniowy matoł")
"Nie myli się tylko kto nic nie robi. Od dziś będę, k..., nieomylny"


Pzdr

"They that can give up essential liberty to obtain a little safety deserve neither liberty nor safety." - Benjamin Franklin

portret użytkownika Miki

Używam skrótów Kpn i Ppn choć nie do końca mam na myśli

zawody olimpijskie :)Do tarczy strzela się z różnych sprzętów i w różnych warunkach, drukowane na A4 są po prostu najtańsze. Ja na przykład mogę sobie dowolną ilość skserować w wydziale kultury i sportu w gminie za free.Pręty gwintowane, tekturę i klipsy wożę zawsze w samochodzie - wystarczy wziąć np torbę Crosmanów 357 i można się fajnie zabawić w gronie przyjaciół na jakiejś łączce po rozstawieniu tarcz jak na fotce wyżej.Mnie nie przeszkadza ograniczona perspektywa Igiego dopóki nie usiłuje mnie ograniczać.


Serwis, tuning wiatrówek CO2