Delta Optical Entry - seria chińskich, budżetowych celowników


Delta Optical przez długi czas była kojarzona tylko z chińskimi, "bazarowymi" celownikami optycznymi. I choć oferta nie była wysokich lotów, firma miała bardzo dobrą opinię, dzięki szybkiemu i bezproblemowemu rozpatrywaniu reklamacji, co przy takiej ofercie było niepodważalnym atutem.
Firma Delta Optical sięgnęła po więcej, wprowadzając na rynek celowniki ze średniej półki, skutecznie wycinając konkurencję celownikami serii Classic Titanium. Sprzedawane pod marką Delta Optical celowniki tej serii, choćby sztandardowy Titanium 4-16x42 czy Classic 3-9x40, dzięki wysokiej jakości, niskiej cenie i niezawodnej obsłudze reklamacji, stały się konkurencją nawet dla celowników z wyższej wydawałoby się półki.

Jednak nie oznaczało to odejścia od najniższego segmentu rynku, choć oferta "bazarowych" celowników nie zmieniała się przez lata. Właśnie premierę ma nowa seria małych, lekkich i tanich celowników "budżetowych" - Delta Optical Entry. Seria ta z założenia ma być lepsza od standardowych "bazarowych" konstrukcji (choć produkcja nadal z Chin), do tego atutem, oprócz zwyczajowo atrakcyjnej ceny, jest dołączenie w komplecie zakrywek flip-open oraz montażu dwuczęściowego na szynę 11 mm (chińska podróbka Sportsmatch'a). Seria Entry składa się z 5 celowników, objętych 2-letnią gwarancją. Tylko jeden z nich ma krzyż MilDot.


Wiatrówki to nasze hobby. Nowa luneta celownicza Delta Optical Entry 4x32 S AO IR R/G.
Delta Optical Entry 4x32 S AO IR R/G


Delta Optical Entry 4x32 S AO IR R/G to mały, kompaktowy celownik optyczny z krzyżem Duplex, podświetlanym na czerwono lub zielono. Celownik z regulacją paralaksy (AO). Cena to 219 zł.

Dane techniczne:
- powiększenie: 4x
- obiektyw: 32 mm
- długość: 205 mm
- waga: 332 g
- krzyż: Duplex
- podświetlenie krzyża


Wiatrówki to nasze hobby. Nowa luneta celownicza Delta Optical Entry 4x32 S IR.
Delta Optical Entry 4x32 S IR


Delta Optical Entry 4x32 S IR to już większa propozycja, z modnym od pewnego czasu "skośnym" obiektywem, co działa trochę jak osłona przeciwsłoneczna, przez to celownik pozbawiony jest regulacji paralaksy. I ten celownik posiada podświetlenie krzyża na zielono i czerwono. Cena to 159 zł.

Dane techniczne:
- powiększenie: 4x
- obiektyw: 32 mm
- długość: 246 mm
- waga: 300 g
- krzyż: Duplex
- podświetlenie krzyża


Wiatrówki to nasze hobby. Nowa luneta celownicza Delta Optical Entry 4x32 L AO.
Delta Optical Entry 4x32 L AO


Delta Optical Entry 4x32 L AO jest celownikiem prostym, bez żadnych udziwnień, poza regulacją paralaksy. Cena to 169 zł.

Dane techniczne:
- powiększenie: 4x
- obiektyw: 32 mm
- długość: 296 mm
- waga: 368 g
- krzyż: Duplex


Wiatrówki to nasze hobby. Nowa luneta celownicza Delta Optical Entry 6x32 S AO IR R/G.
Delta Optical Entry 6x32 S AO IR R/G


Delta Optical Entry 6x32 S AO IR R/G to większy (pod względem powiększenia) brat pierwszego z prezentowanych celowników 4x32. Nadal jest to celownik kompaktowy, z krzyżem podświetlanym na czerwono lub zielono i regulacją paralaksy. Cena to 229 zł.

Dane techniczne:
- powiększenie: 6x
- obiektyw: 32 mm
- długość: 210 mm
- waga: 338 g
- krzyż: Duplex
- podświetlenie krzyża


Wiatrówki to nasze hobby. Nowa luneta celownicza Delta Optical Entry 3-9x40 MD.
Delta Optical Entry 3-9x40 MD


Delta Optical Entry 3-9x40 MD jest jedynym modelem z siatką MilDot i jedynym ze zmiennym powiększeniem. To też kolejny model ze "skośnym" obiektywem, a więc bez regulacji paralaksy. Cena to 169 zł.

Dane techniczne:
- powiększenie: 3-9x
- obiektyw: 40 mm
- długość: 348 mm
- waga: 414 g
- krzyż: MilDot

Czy seria Entry powtórzy sukces serii Classic i Titanium - czas pokaże. Szanse są jednak na to spore, bo te celowniki to nic innego tylko Leapers - ale tańszy (minimum o 50 zł).


portret użytkownika ludwik

Nowa seria celownikow Delta Optical

Calkiem sympatyczne celowniki,biorac pod uwage ich cene.

Zastanawia mnie tylko stos. wysoka cena modelu 6x32??-teoret. 3-9/40 z mildotem winien byc drozszy od wspomnianego wczesniej.

Nie sadzicie podobnie??


portret użytkownika mmajstruk

Płacisz za bajery


Podświetlenie krzyża, AO czy inne takie bajery to podniesienie kosztu. Stąd i takie dziwne ceny...


Ojciec ZałożycielNie mam cierpliwości do głupoty większej od własnej.Ojciec Donosiciel
Nosił wilk razy kilka, donieśli na Miłka...

portret użytkownika ludwik

Delta Optical Entry

I pewno tak ,jest.

Ale o czym innym chcialem-masz nowy opis -motto,zreszta czesto je zmieniasz.

Tak mysle sobie,ze koresponduje z mottem innego uzytkownika ,chyba Airguns.pl-nie jestem pewien,mianowicie:"szanujcie maluczkich,bo czymze wy bedziecie"/sic!/.

Okreslanie granicy wlasnej glupoty,jest no..dosc nieobiektywne,nie sadzisz?

Ja cale zycie stosowalem :"zyj i drugim daj zyc",choc przyznam,ze zyc dawalem ale nie zawsze mnie dali..


portret użytkownika lukasiak67

delta optical entry 3-9x40

3-9x40 wygląda bardzo podobnie jak laepers którego kiedyś miałem i dość dobrze go wspominam. Z tego co widzę to różnią się trochę pokrętłami regulacji krzyża/ ciekawe czy można blokować i resetować zero jak w leapersie/?

Ciekawe czy paralaksa jest ustawiona fabrycznie na 35m bo patrząc na obiektyw to nie będzie możliwości przefokusowania. Czy ktoś może miał go w ręku i wie?


HW95i98,TX200HC

portret użytkownika lukasiak67

DOE 3-9x40

Napisałem do producneta.Mam odpowiedzi na swoje pytania. Paralaksa jest ustawiono na 100m, Zakres regulacji w pionie to 50MOA. Krzyż reguluje się pokrętłami. Nie ma możliwośći blokowania zera, ale jest możliwość resetowania przy pomocy małego śrubokręta.

PZDR.Karol


HW95i98,TX200HC