Druga kolejka internetowej rywalizacji strzeleckiej zakończona

Zakończyła się druga kolejka Dżentelmeńskiej Ligi Wiatrówkowej portalu Airguns.pl. W pięciu konkurencjach udział wzięło ponad trzydziestu zawodników, niektórzy wystartowali w kilku konkurencjach. Rywalizacja była zaciekła, poziom wysoki. Liga za sprawą hexera stała się imprezą międzynarodową, startują wraz z nami zawodnicy z Rosji i z Niemiec.

Ppn 40 wygrał reprezentant Rosji Pointer z Moskwy wynikiem 381 punktów. Drugie miejsce zajęła Olga z Dortmundu, trzecie Wojtan z Mielca i czwarte hexer z Dortmundu.

W Kpn 40 zwyciężył Jędrzej ze Stargardu Gdańskiego - 337 pkt, drugi był Wojtan z Mielca - 315 punktów, trzeci Edward Cichy z Warszawy z wynikiem 306 punktów i czwarty Wasabi z Kassel 281 punktów.

Oprócz konkurencji "olimpijskich", zorganizowanych ściśle według reguł ISSF, stworzyliśmy jeszcze kilka mniej rygorystycznych, jeżeli idzie o użyty sprzęt. Nie każdy na co dzień strzela matcha i ma niezbędne do tego wyposażenie, zgodne z międzynarodowymi przepisami tej konkurencji. Stąd konkurencje Kpn 40 Open i Ppn 40 Open dopuszczają udział z karabinkami/pistoletami wyposażonymi w celowniki inne niż otwarte, w rozmiarach i wadze oraz oporze spustu dyskwalifikującym je z udziału w konkurencjach ISSF-u. I konkurencje sześciometrowe - stworzone dla posiadaczy krótkich strzeladeł CO2 i sprężynowych, których właściciele nie mają na co dzień dostępu do osi dziesięć metrów i strzelają po prostu w domu.

Wyniki kolejki lutowej

Ppn 40

LP NICK MIASTO SPRZĘT ŚRUT SERIA I SERIA II SERIA III SERIA IV OGÓŁEM 10 ŚREDNIA
1 Pointer Moskwa LP 10 ---- 98 94 94 95 381 24 95.25
2 Olga Dortmund Steyr LP10 HN FM LG 4,49 93 92 96 92 373 18 93.25
3 Wojtan Mielec Steyr LP10 RWS R10 4,50 95 94 91 91 371 17 92.75
4 hexer Dortmund FWB P44 HN FM LP 4,49 89 97 90 93 369 16 92.25
5 Hans Kloss Wrocław IŻ 46 M Geco 90 92 92 94 368 12 92
6 Cypis Bystra LP 10 HN Sport 97 90 90 90 367 7 91.75
7 satin Starogard Gdański Steyr LP10 H&N Diablo Sport 4,50 94 87 93 92 366 14 91.5
8 NorbertD Dortmund FWB 102 Geco 92 91 91 92 366 6 91.5
9 jaczax Olsztyn FWB P34 HN FM LP 4,49 92 89 91 90 362 11 90.5
10 BasiaB Schwarzhof FWB P40 ---- 87 90 91 88 356 11 89
11 oczko Bydgoszcz IŻ 46 M Geco 91 90 87 88 356 10 89
12 jkw Warszawa Steyr LP10 H&N Diablo Sport 4,5 91 91 89 84 355 8 88.75
13 Adonto Olsztyn FWB P44 Geco 82 88 95 89 354 15 88.5
14 Andrzej L Starachowice Steyr LP10 HN FM LP 4,49 88 89 87 89 353 11 88.25
15 miras Kraków Walther CP2 HN Sport 4,50 87 87 85 93 352 13 88
16 Poseidon Gdynia Morini CM 162 EI H&N sport glatt 4,5 94 88 86 82 350 11 87.5
17 Parol Poręba LP 10 Geco 90 90 83 85 348 12 87
18 Jędrzej Starogard Gdański FWB C20 TOMITEX LOK 86 84 86 91 347 8 86.75
19 Wasabi Kassel Steyr LP10 RWS R10 Match 4,49 87 86 84 89 346 8 86.5
20 fusz Gdańsk Hämmerli 480 HN Sport 4,50 90 85 84 85 344 9 86
21 grzeee Gdynia FWB 100 HN Sport 4,50 84 92 84 80 340 8 85
22 EdwardCichy Warszawa FWB-80 H&N Sport 78 83 92 77 330 9 82.5
23 misior Kraków FWB 90 Geco 76 77 78 75 306 4 76.5
24 Kurierex Warszawa LOV 21 RWS R 10 74 74 75 69 292 2 73
25 Bucko Piastów steyr LP10 RWS R10 4.50 0 0 0 0 0 0 0
26 goliard Łomża Aeron Spider H&N FM LG 4,50 0 0 0 0 0 0 0
27 olo Białystok Walther CP 2 Match JSB Match Diabolo 4.49 0 0 0 0 0 0 0
28 bogdan814 ---- ---- 0 0 0 0 0 0 0
29 gufi-74 Szczyrk IŻH 46M Umarex moletowany płaski 0 0 0 0 0 0 0
30 Miki Błonie k. Warszawy Drulov DU10 Condor JSB Match 0 0 0 0 0 0 0

Kpn 40

LP NICK MIASTO SPRZĘT ŚRUT SERIA I SERIA II SERIA III SERIA IV OGÓŁEM 10 ŚREDNIA
1 Jędrzej Starogard Gdański Walther LG90 TOMITEX LOK 82 86 84 85 337 7 84.25
2 Wojtan Mielec Steyr LG110 Match RWS R10 4,50 80 76 78 81 315 5 78.75
3 EdwardCichy Warszawa Anschutz SA 2002 PCA H&N Sport 70 83 81 72 306 4 76.5
4 Wasabi Kassel Walther LG300 RWS-R 10 Match 4,50 63 76 72 70 281 4 70.25
5 patrick-o Danowskie/Augustów Slavia 634 Tomitex Gładki 61 63 55 65 244 2 61
6 Rlyeh Chełm Hämmerli Match Tomitex Sport (W_E distro) 70 71 0 0 141 0 35.25
7 Miki Błonie k. Warszawy QB 78 Geco 0 0 0 0 0 0 0
8 misior Kraków CZ 200T Geco 0 0 0 0 0 0 0

Kpn 40 Open

LP NICK MIASTO SPRZĘT ŚRUT SERIA I SERIA II SERIA III SERIA IV OGÓŁEM 10 ŚREDNIA
1 patew Kampinos Sharp Innova 1210, Delta Optica Entry 3x9x40 powiększenie 3x Słowacki DIABOLO 4,5mm 69 74 65 78 286 2 71.5
2 Norbert Kampinos Sharp Innova 1210 Diabolo słowacki 4,5mm 66 62 58 68 254 0 63.5
3 Kudłaty Świdnik Hatsan AT44 JSB 4,52 60 42 57 46 205 0 51.25
4 Miki Błonie k. Warszawy FX Typhoon Geco 0 0 0 0 0 0 0
5 peyalo Pabianice Slavia 631 CM Geco 0 0 0 0 0 0 0
6 Julius Warszawa-Siekierki HW 97k JSB Exact 4,5 0 0 0 0 0 0 0

Ppn 40 6m BBs

LP NICK MIASTO SPRZĘT ŚRUT SERIA I SERIA II SERIA III SERIA IV OGÓŁEM 10 ŚREDNIA
1 Kudłaty Świdnik Crosman C11 BBs 81 72 75 73 301 5 75.25
2 Julius Warszawa-Siekierki CP 99 Compact Umarex 4,5 0 0 0 0 0 0 0
3 peyalo Pabianice Colt Special Combat Made in Taiwan 0 0 0 0 0 0 0
4 twardy Ruda Śląska Colt Combat Special Crosman 4,46mm 0 0 0 0 0 0 0

Ppn 40 6m Diabolo

LP NICK MIASTO SPRZĘT ŚRUT SERIA I SERIA II SERIA III SERIA IV OGÓŁEM 10 ŚREDNIA
1 misior Kraków Łucznik 70 Geco 84 82 80 82 328 4 82
2 Kudłaty Świdnik Crosman 357 Crosman match 76 77 76 86 315 4 78.75
3 peyalo Pabianice Geco ---- 0 0 0 0 0 0 0

W kategoriach Kpn 40 Junior, Ppn 40 Open i Ppn 40 6m Weteran nie wystartował żaden zawodnik.