5-6 czerwca 2010, Rybnik


W imieniu MKS i LOK Rybnik oraz swoim własnym zapraszam na Zawody Benchrest Rybnik 2010.

1. Zawody Air Benchrest Rybnik 2010 mają na celu wyłonienie najlepszego zestawu "sprzęt/strzelec" przy strzelaniu z wiatrówek na odległość 50 metrów.
2. Air Benchrest jest organizowany przez Olgę i Bogdana Kimla (intruktorzy strzelectwa sportowego) pod patronatem MKS i LOK Rybnik.
3. Zawody odbędą się w dniach 5-6 czerwca 2010 na strzelnicy sportowej LOK Rybnik położonej w dzielnicy Paruszowiec.
4. Program Zawodów:
Do dyspozycji jest 16 stanowisk strzeleckich.
Każdy zawodnik oddaje dowolną ilość próbnych i 4 serie po 25 strzałów ocenianych.
Czas na 1 serię (przygotowanie na stanowisku, próbne i 25 ocenianych) 40 minut.
Po odstrzelaniu każdej serii następuje zmiana zawodników, tak aby między kolejnymi seriami danego zawodnika była przerwa długości conajmniej jednej serii (40 minut).
Zawody zaczynają się odprawą oraz pomiarem energii śrutu w sobotę o 8:30. Pierwsza seria o godzinie 9:00, następne w odstępach 45-minutowych. O godzinie 17:15 ostatnia seria danego dnia. O 18:10 wyniki wstępne i czas na ewentualne protesty do 18:30.
W przypadku zamknięcia danej konkurencji już w sobotę, wręczenie nagród nastąpi o 18:45. W przypadku rozciągnięcia się danej konkurencji na dwa dni (ilość chętnych), dekoracja odbędzie się w niedzielę o 18:45. Jeśli zawodnik strzelający taką konkurencję w sobotę nie może zostać do niedzieli, a znajdzie się na miejscu medalowym (I - III), nagroda zostanie wysłana mu pocztą.
5. Konkurencje:
AirBench 10 (25 metrów)
AirBench 17 (50 metrów)
AirBench FAC (50 metrów)
6. Warunkiem uczestnictwa jest: zarejestrowanie się poprzez formularz zgłoszeniowy, uiszczenie opłaty startowej, ukończone 18 lat lub obecność rodzica/opiekuna, w przypadku startu w konkurencji AirBench FAC dowód zarejstrowania broni pneumatycznej.
Można uczestniczyć w obu konkurencjach.
Ze względu na liczbę stanowisk oraz ramy czasowe serii, ilość startujących na jeden dzień zawodów jest ograniczona do 48.
Oznacza to limit zgłoszeń do 96 "osobostartów".
7. Bezpieczeństwo:
Obowiązują ogólne przepisy bezpiecznego obchodzenia się z bronią na strzelnicy. Wyjęcie broni tylko na stanowisku strzeleckim lub pomiarowym, lufa tylko w kierunku tarczy lub kulochwytu za urządzeniem pomiarowym.
Oznakowany punkt pierwszej pomocy będzie znajdował się na strzelnicy.
8. Klasyfikacja i reguły:
Strzelanie odbywa się do tarcz Benchrest 22 Hunter firmy Krüger z odległości 50 metrów. Na polu strzelnicy będą rozmieszczone chorągiewki-wiatrowskazy w odległościach: 20, 35 i 50 metrów od stanowisk strzeleckich (w kierunku tarczy). Dozwolone są wszystkie pozycje strzeleckie oraz pomoce w postaci stołów, materacy, bi-podów, podkładek, benchrestów itp.


Wiatrówki to nasze hobby. Zawody Benchrest.


Cała "kartka" ma wymiary: 42,0 x 29,7 centymetrów. Środek tarczy będzie na wysokości 1 metra. Po bokach znajdują się tarczki próbne i tam można plasowac dowolną ilość strzałów. Środkowe pole zajmuje 25 tarczek ocenianych wpisanych w kwadraty. W każdym kwadraciku może znaleźć się TYLKO jedna przestrzelina. Każda dodatkowa dziurka w obrębie kwadratu to 2 punkty karne oraz zaliczenie do punktacji przestrzeliny o mniejszej wartości.
Pola oceniane tarczek:
10#, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3.
Pierścieni 2 i 1 nie ma - wszystko poza trójką to "zero".
Wygrywa zawodnik z największą ilością punktów (po odliczeniu ewentualnych karnych). W przypadku takiej samej ilości punktów u kilku zawodników decyduje:
ilość centralnych 10 (10#), jeśli ta jest jednakowa ---> ilość zwykłych dziesiątek, jeśli dalej nie ma rozstrzygnięcia ---> ilość dziewiątek itd. aż do skutku.
9. Odległość między stanowiskami (i tarczami) wynosi 1,5 metra, jednak może się zdarzyć strzelanie nie do swojej tarczy. Aby tego uniknąć, tarcze i stanowiska będą zaznaczone kolorami. Poza tym sędziowie będą zwracać baczną uwagę na położenie lufy w stosunku do osi strzelnicy. Za oddanie strzału do tarczy współzawodnika przewidziana jest jedna kara: dyskwalifikacja.
10. Za I, II, i III miejsce w każdej konkurencji przewidziane są dyplomy oraz medale/puchary wręczane przez Prezesa LOK Rybnik.
11. Zgłoszenia tylko za pomocą formularza kontaktowego do dnia 30 kwietnia 2010.
W przypadku zgłoszenia się do tego dnia mniej niż 32 startujących, zawody zostaną odwołane.
12. Koszty uczestnictwa:
50 PLN - startowe za 1 konkurencję;
10 PLN - opłata dla "kibiców". Dzieci do lat 14 bezpłatnie (jako kibice).
13. Wyżywienie:
Na strzelnicy będzie aktywny grill z mięskiem, kiełbasą, kaszanką, chlebuś, napoje i różne sałatki. Odpłatnie ale niedrogo.
ZERO alkoholu na strzelnicy podczas trwania zawodów!
Noclegi:
Rybnik posiada dobrą bazę hotelową (google: "rybnik hotele"), szczególnie polecam Hotel Olimpia - kilka minut samochodem do strzelnicy. Może uda mi się wynegocjować tam jakiś rabat na hasło "Benchrest".