Warszawa, 5 września 2010 r.


Już 5 września odbędzie się kolejna odsłona cyklu imprez strzeleckich organizowanych pod nazwą Warszawski Piknik Strzelecki. PK-U „Parabellum” Sp. z o.o. już po raz VI zaprasza wszystkich aktywnych mieszkańców stolicy do wspólnej zabawy podczas tego niezwykłego wydarzenia.

Na zakończenie letniego sezonu, kiedy temperatura już nieco zelżeje, raz jeszcze wywołamy gorący dreszcz emocji wśród fanów mocnych wrażeń. 5 września na strzelnicy Wojskowej Akademii Technicznej przy ul. Kochana 70 A będzie się działo…

Główną ideą Pikniku jest rozpowszechnianie strzelectwa jako pomysłu na hobby i spędzanie wolnego czasu. W trakcie spotkań uczestnicy mają niecodzienną okazję nie tylko poznać historię broni i strzelectwa, ale również sprawdzić swoje umiejętności i zdobyć pierwsze szlify w tym kierunku.

VI edycja będzie miała wyjątkowy charakter. Organizatorzy zadbali o to by pojawiły się nowe egzemplarze broni palnej, a wśród nich takie jednostki jak HK MP5, czy Remington 700.

Oprócz tego na wszystkich uczestników czekają dodatkowe atrakcje, a wśród nich m.in. najnowszy system aktywnych celi szwajcarskiej firmy DTS, a także do wypróbowania adapter do pistoletu Glock izraelskiej firmy CAA Tactical.

Również najmłodsi nie będą się nudzić. Specjalnie dla ich przygotowane będą karabinki sportowe, by od najmłodszych lat mogli zdobywać przydatne umiejętności i dzielić pasję ze swoją rodziną.

Strzelania z broni palnej odbywać się będą na trzech osiach: 200 metrowej karabinowej do aktywnych sylwetek wojskowych oraz dwóch osiach 50 metrowych. Wszystkie stanowiska są zadaszone, więc nawet zła pogoda nie powinna zniechęcać.
Podczas VI edycji Warszawskiego Pikniku Strzeleckiego oferujemy możliwość strzelania z następujących jednostek broni:

Karabiny
- KBK AK
- M4
- Steyr AUG
- Ruger Mini
- Remington 700
- M14
- H&K G3
- FN FAL
- M1 Garand
- SWT 1940
- Mosin wz. 1938 z celownikiem optycznym PU
- Mosin wz. 1891/30
- Mauser 98k
- Lee-Enfield No.4
- Mannlicher M95/1931
- karabiny sportowe kalibru 22LR

Pistolety i rewolwery:
- Jericho 941 FL
- Glock 17
- Glock 19
- H&K USP
- H&K USP Compact
- Sig Sauer P228
- Sig Sauer P229
- Sig Sauer Pro
- H&K MP5
- B+T MP9
- TT wz. 33
- Walther P38/P1
- Walther PPK
- Parabellum P08
- Steyr 1912
- Ruger Red Hawk kal. 44 Magnum
- Smith&Wesson 686 kal. 357 Magnum
- Colt King Cobra kal. 357 Magnum

Strzelby gładkolufowe:
- Mossberg 500 – kal. 12
- Sarsilmaz M206 – kal. 12

Po dniu pełnym wrażeń będzie można zregenerować siły w ogródku grillowym.

Szczegóły dotyczące Pikniku można śledzić na bieżąco na stronie organizatora www.strzelectwo.info oraz na profilu Warszawski Piknik Strzelecki na portalu społeczościowym Facbook.com.

Warszawski Piknik strzelecki to zabawa dla dorosłych i dzieci okraszona dużą dawką adrenaliny!