Warszawa, 15 maja 2011 r.


Na wiosnę Strzelnica Parabellum szykuje kolejna dawkę strzeleckich emocji. 15 maja na strzelnicy Wojskowej Akademii Technicznej wszyscy miłośnicy mocnych wrażeń będą mieli okazję po raz kolejny spróbować swoich sił w wielu konkurencjach podczas Warszawskiego Pikniku Strzeleckiego.

Główną ideą Pikniku jest rozpowszechnianie strzelectwa jako pomysłu na hobby i spędzanie wolnego czasu. W trakcie spotkań uczestnicy mają niecodzienną okazję nie tylko poznać historię broni i strzelectwa, ale również sprawdzić swoje umiejętności i zdobyć pierwsze szlify w tym kierunku.

Organizator ma na swoim koncie 6 podobnych wydarzeń. Każda edycja cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczestników. Z entuzjazmem zapoznają się oni z nowościami, ale równie atrakcyjna jest dla nich broń historyczna, której nie spotyka się na co dzień.

Podczas ostatniej imprezy 5 września 2010 r. uczestnicy oprócz możliwości wypróbowania ponad 40 modeli broni palnej, mogli także bezpłatnie postrzelać z broni pneumatycznej, replik ASG oraz skorzystać ze strzelnicy łuczniczej, a także przejechać się amfibią ARGO – pojazdem wielozadaniowym, który porusza się sprawnie zarówno po wodzie jak i po lądzie.

15 maja odbędzie się VII edycja sportowo – rozrywkowych doznań, przy okazji, których nie zbraknie nowości. Na fanów mocnych wrażeń czeka strzelnica z bronią palną i ponad 50 modeli broni długiej i krótkiej. Do wyboru broń historyczna z okresu I i II WŚ, jak również broń współczesna łącznie z karabinami snajperskimi.

Warszawski Piknik Strzelecki to impreza dla całej rodziny, dlatego nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych.

Szczegóły dotyczące Pikniku można śledzić na bieżąco na stronie www.strzelectwo.info oraz na profilu Warszawski Piknik Strzelecki na portalu społecznościowym Facebook.com.