Słów kilka o niemieckich wiatrówkach Diana


Niemiecka firma Diana nie ma dotychczas zbyt wiele szczęścia na polskim rynku. Gdy w Niemczech jest to bardzo popularna marka, w Polsce nie przyjęła się zbyt dobrze. Choć są to niezwykle solidne wiatrówki, co jest w Niemczech bardzo cenione, ich cena działa dość odstraszająco. Dodatkowo przez długi czas firma nie próbowała nawet "odnowić" oferty. Dopiero 3-4 lata temu Diana rozpoczęła konkurować cenami, wprowadzając tanią serię Panther, oraz dokonując "modernizacji" (oczywiście wizualnej) swoich sztandarowych produktów. W końcu też, rok temu, objawiła swój model karabinu PCP, jako chyba ostatni już producent na świecie.

W Polsce do braku popularności Diany przykładała się nie tylko cena, ale również dość niezdecydowana postawa rodzimych dystrybutorów, którzy nie bardzo mieli pomysł na stawienie czoła wiatrówkom Weihrauch. W tym roku nowym dystrybutorem wiatrówek Diana została firma M.K. Szuster z Warszawy.
Jakie przyniesie to zmiany w pozycji wiatrówek Diana jeszcze nie wiadomo. Trudno będzie zagrozić pozycji Weihraucha, które są lepiej znane i tańsze. Trwałość i niezawodność wiatrówek nie jest także priorytetem dla polskich klientów, więcej liczy się cena czy dobry marketing. Jak widać po chińskich wiatrówkach, nie ma problemu ze sprzedażą najgorszego złomu, byle taniego i atrakcyjnie podanego. Do tego rynek wiatrówkowy jest już dobrze ustawiony, nasycony sprzętem, a klienci mają już swoje nawyki. Nic dziwnego więc, że pierwszym ruchem jest promocja cenowa na wiatrówki Diana. Jednak należy zauważyć, że końcem roku jest to praktycznie standardowa praktyka dystrybutorów i sklepów. Jedyny więc widoczny plus to uatrakcyjnienie cen wiatrówek Diana. Wobec postępującej drożyzny trudno jednak liczyć na to, że ceny te ulegną trwałej obniżce.
Z ciekawością będziemy obserwować dalsze działania dystrybutora tych solidnych wiatrówek.


diana

No tak i po pół roku przestał tym handlować. Teraz swojego szczęścia szuka Kolba. Życzę pomyślności, ale widząc nakłady na promocję - nic z tego nie będzie.Diana jest za droga. Osobiście bardziej lubię Dianę od HW, lepiej mi leży w łapkach np. 52 lub 54 inne niższe modele także. Ale ceny Dian nie są u nas konkurencyjne.Pozdrawiam


hombro