FX Airguns poprawia swoją pompkę do PCP


Szwedzka firma FX Airguns produkuje kompresory i pompki do tankowania powietrzem PCP. Standardowa pompka jest jednym z lepszych tego typu produktów na rynku, jednak jak każda ma tą samą wadę. Wymaga dużej siły by napompować 200 bar, a dobicie do 250 (bo tyle umożliwia standardowa pompka FX) to już duży wysiłek.
FX Airguns pokazał nową pompkę. Widoczna przy rączce śruba używana jest by zmienić cykl pracy pompki. Standardowo sprężanie odbywa się przy ruchu góra i dół - tutaj przekręceni śruby powoduje iż sprężanie odbywa się tylko przy ruchu w dół. Oznacza to że trzeba będzie wykonać więcej pompnięć, ale za to zdecydowanie słabszych. Teoretycznie pompka ta umożliwia dobicie zbiornika nie do 250, ale do 300 bar.


Wiatrówki to nasze hobby, nowa pompka do PCP FX Airguns


portret użytkownika Miki

Gdyby to ustrojstwo nie kosztowało

tyle, co przyzwoita wiatrówka sprężynowa, to bym sobie kupił...
miliony much nie mogą się mylić...


Serwis, tuning wiatrówek CO2

Obawiam się że w takiej

Obawiam się że w takiej pompce najwięcej kosztuje .... "marketing":/Nie jestem pewien, czy podążam we właściwym kierunku ; więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.


Nie jestem pewien, czy podążam we właściwym kierunku ; więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

portret użytkownika wojtek_pl

Nie jestem taki pewien. W

Nie jestem taki pewien. W końcu te 200 barów to "nie w kij dmuchał". Zrobienie wytrzymałej pompki, która będzie działać, nie przegrzeje się, a jednocześnie pozwoli napompować kartusz w skończonym czasie nie jest tanie.

Z drugiej strony 1000 zł za pompkę to trochę dużo... Z trzeciej strony to siłownia też kosztuje... a tu jest wliczona w cenę.

Advocatus Diaboli Localis


Advocatus Diaboli Localis

"Porządny obywatel najbardziej powinien się obawiać ludzi, którzy twierdzą, że porządny obywatel nie ma się czego obawiać"