Nowa wiatrówka PCP na warsztacie Webleya


Angielski koncern AGS, który wykupił dwa lata temu markę Webley, przedstawił prototyp nowej wiatrówki PCP. Na razie niestety nie ma żadnych szczegółów na temat tej konstrukcji, choć widać że magazynek jest standardowy (Webley Raider, Logun Eagle).
Z wyglądu wnioskowac można że bazą jest wiatrówka FX Airguns. Zbiornik powietrza, korpus, bezpiecznik i lufa to typowy produkt FX-a, osada wygląda jak wzięta z FX Cyclone (wybranie na dźwignię biathlonową). Być może jest to po prostu FX Cyclone z dźwignią boczną zamiast dźwigni biathlonowej.
Związki między AGS, Logunem, Webleyem a FX-em są od lat bardzo ścisłe. FX sprzedaje swoje patenty Anglikom, Logun sprzedawał wiatrówki FX-a pod swoją marką (do dnia dzisiejszego FX Typhoon jako Logun Solo), AGS Lite W8 to pierwotna wersja wiatrówki Axsor Carabine, zaś pod koniec istnienia Webleya wiatrówka Raider 10 była produkowana w Szwecji.

Oczywiście określenie Sidelever dotyczy bocznej dźwigni przeładowania (też pojawiła się w FX Royale), nie wiadomo jeszcze jaka będzie nazwa handlowa tej wiatrówki.


Wiatrówki to nasze hobby, nowa wiatrówka Webley Sidelever

Wiatrówki to nasze hobby - nowa wiatrówka Webley Sidelever

Wiatrówki to nasze hobby - nowa wiatrówka Webley Sidelever


To łoże wygląda niemal

To łoże wygląda niemal identycznie jak w FX Cutlas, który jest dostępny w orzeszku.


BSA S10 BB & LA 3-12x44
Falcon PF25 BB & BT 4-12x40
HW-30s & BS 3-9x32, HW-40