I to by było na tyle z produkcją wiatrówek w Polsce


Wiatrówki to nasze hobby, koniec produkcji w Radomiu wiatrówki Logun Eagle


Wszystko wskazuje na to, że firma Logun ostatecznie zapokńczyła współpracę z Fabryką Broni w Radomiu. Poprzedni dyrektor handlowy firmy Logun, Polak, Jan Mokrzycki, robił wszystko by produkcja wiatrówki Logun Eagle odbyła się właśnie w Polsce, w Fabryce Broni w Radomiu. Niestety, od ponad roku Jan Mokrzycki nie jest już pracownikiem koncernu AGS. Powszechnie znane zaangażowanie FB Radom w produkcję CZEGOKOLWIEK doprowadziło do tego, że firma AGS produkcję Eagla przeniosła na Słowenię. Do producenta wiatrówki PCR-1, sprzedawanej zresztą przez koncern AGS.

I tak ostatecznie zakończyły się marzenia o produkcji w Polsce jakiejkolwiek wiatrówki (niekoniecznie polskiej). Stare Łuczniki są już tylko zabytkami, FB Radom robiła wszystko by nie produkować ich dalej w czasach wiatrówek gładkolufowych (1999-2004). Przespano najlepszy czas, niniejszym można powiedzieć, że nie mamy jakiegokolwiek przemysłu około-zbrojeniowego, który mógłby czymkolwiek się pochwalić na rynku cywilnym.

Pozostaje mi tylko prywatnie wyrazić po raz kolejny to, czego tak bardzo nie lubię:
"A nie mówiłem?"


Wiatrówki to nasze hobby - koniec produkcji w Radomiu wiatrówki Logun Eagle
Ten charakterystyczny, trójkątny znaczek, to już historia...


 Cóż... Powinniśmy się

 Cóż... Powinniśmy się już do tego przyzwyczaić... FB to postsocjalistyczny w myśleniu twór, który najlepiej byłoby po prostu zakopać 3 metry pod ziemią. I jeszcze pewnie będą strajkować, że tak im się źle dzieje. A wystarczyłoby wziąć się do roboty- rynek jest, może nie największy i bez zamówień publicznych, ale da się z tego coś wycisnąć, zwłaszcza w sektorze do, powiedzmy, 500 PLN. A stary Łucznik wpasowywałby się tu idealnie- trzeba tylko chcieć...

A tu- wiatrówki się nie opłacają, MAG się nie opłacał mimo tego że nieźle się sprzedawał na rynku cywilnym, VIS też do kitu, bo niechlujne wykończenie powierzchni i zaporowa cena sprawiała, że nikt go nie chciał kupować. Opłaca się tylko wsiąść w autokary, podjechać pod URM, wytłuc parę szyb, zdemolować ze dwa samochody, spalić jakieś szmaty i opony, pokrzyczeć i wyciągnąć trochę kasy z naszych podatków.


Moi najlepsi przyjaciele- Smith & Wesson

portret użytkownika mmajstruk

Tiaaa...

Kiedyś ukułem takie powiedzonko:

"Dlaczego FB Radom produkuje Loguna?

Bo na pewno na nim nie zarobi!"Ojciec Założyciel


Ojciec Donosiciel
Nosił wilk razy kilka, donieśli na Miłka...

A wieszczono nam: Miałeś

A wieszczono nam:

Miałeś chamie złoty róg, ostał Ci się ino sznur...


Brzydzę sie konfiturami i prowokatorami