Domowy sposób na niesforne peletki


Za wnioski niech posłuży cytat z wspomnianego na samym początku artykułu: „Zalety takiej zawieszki na śrut są niezaprzeczalne. Śrut mamy pod ręką, nie trzeba się schylać czy grzebać po kieszeniach. Śrut się nie zapiaszczy, o ile będziemy pamiętać o zawieszce gdy przyjmujemy pozycję leżącą. Taki sposób przenoszenie powoduje także że nie pogubimy śrutu ani go nie rozsypiemy. Użytkownicy PCP znaleźli na zawieszki dodatkowe zastosowanie. Znając liczbę stabilnych strzałów swoich wiatrówek, w zawieszki wkładają odpowiednią ilość śrutu. Dzięki temu wiadomo, że jeśli skończył się śrut to nadszedł czas na napompowanie wiatrówki. Pomysł oczywiście można wykorzystać inaczej. W przypadku gdy liczba strzałów jest ustalona, zawieszkę napełnia się tak żeby nie musieć liczyć oddanych strzałów. Pusta zawieszka oznacza koniec strzelania. Wadą jest oczywiście konieczność ręcznego wkładania śrutu w zawieszkę... ale niestety, wygoda kosztuje.” Dodam, że wykonanie kosztuje trochę czasu, zwłaszcza wycinanie otworów.


Wiatrówki to nasze hobby, zawieszka na śrut


Artykuł w końcu dostępny dla wszystkich Czytelników.
Całość czytaj TUTAJ.


pojemnik na śrut,ze smyczą zawieszka

Witam..!

Od niedawna śledzę z uwagą forum.Po przeczytaniu artykułu o zawieszce,przypomniałem sobie , że będąc służbowo w Moskwie(1990) , dostałem od mojego kolegi po fachu , paczkę śrutu wyczynowego.Odnalazłem ją zatem teraz i wykonałem zdjęcia wyprasek polietylenowych w których znajdował się bardzo długi , specjalny śrut dla zawodników wyczynowych.Oczywiście śrutu oryginalnego już nie ma, ale włożyłem obecnie stosowany by pokazać na fotce sposób w jaki jest "trzymany".Mam jeszcze oryginalne pudełko w którym znajdowały się dwie takie wypraski po 50 szt.Boczki wyprasek chronią śruciny od uszkodzeń a wkładanie jest niezmiernie łatwe.Zapewne w cyklu produkcyjnym śruty wkładane były maszynowo.Uważam , że może znajdzie się firma , która zainwestuje w formę i podejmie dystrybucję śrutu wysokiej jakości pakowanego w taki sposób.Wypraski są do wykorzystania jako wzorce konstrukcyjne.Do takiej wypraski można dołożyć smycz i będzie zawieszka z boczkami chroniącymi śruciny przed uszkodzeniem.Wkładanie i wyjmowanie śrutu jest łatwe i nie powoduje uszkodzeń.Zainteresowanym prześlę wykonane fotki lub do zamieszczenia na forum.


portret użytkownika mmajstruk

Takie pudełka robi H&N

Niemiecka firma H&N (i chyba RWS) mają takie plastikowe pudełka w swojej ofercie.

Dokładnie na sortowany śrut wyczynowy.Ojciec Założyciel


Ojciec Donosiciel
Nosił wilk razy kilka, donieśli na Miłka...

zawieszki

Szanowny Ojcze Założycielu!!Pozwoliłem sobie przesłać wykonane zdjęcia (dwóch wyprasek do śrutu)na Jego Ojcowskie ręce , z pokorną prośbą o ocenę ich przydatności odnośnie przechowywania śrutu jak i może kolejnej wersjii zawieszki.

Będę zobowiązany za poświęcenie chwilki cennego czasu Ojca Założyciela i wyrażeniu Jego opinii po obejrzeniu fotografii.

Pozdrawiam


portret użytkownika Miki

Ciekawą wariacją takiego zasobnika na śrut jest

nasadka na celownik optyczny wykonana z odcinka piankowej izolacji termicznej, używanej do ocieplania rur hydraulicznych. Wykonanie równie proste, zaletą używania jest łatwy dostęp i nie majtanie się takiego zasobnika w różnych pozycjach strzeleckich. Kto strzelał z zawieszką z pozycji leżącej, wie, że prawie nie sposób nie pobrudzić śrutu. Nawet w stojącej latająca zawieszka trafia między karabinek i fragment ciała czy ubioru strzelca stanowczo zbyt często. Osobiście zamiast na smyczy, wieszam ją na karabińczyku do dziurki od guzika, ma wtedy ograniczoną swobodę ruchów.Nasadka na celownik tej wady nie posiada, ograniczeniem jest jej wielkość - nie można w małym pudełku zmieścić kilku wypełnionych nasadek. Jednak funkcjonalność przemawia za takim rozwiązaniem.Pianka jest dość miękka - nie zachodzi więc zagniatanie kielichów przy wyjmowaniu śrutu, co się zdarza w twardych zawieszkach kolterowskich.
miliony much nie mogą się mylić...


Serwis, tuning wiatrówek CO2