1150 zł grzywny za pokazanie dzieciom wiatrówki


Sąd Grodzki w Dąbrowie Górniczej po rozpoznaniu w dniu 7 kwietnia 2008 roku na posiedzeniu w postępowaniu nakazowym sprawy z oskarżenia publicznego przeciwko Adamowi Pindel, obwinionemu o to, że w okresie od 2006r. do stycznia 2008r. w Dąbrowie Górniczej w celach szkoleniowych używał broni zdolnej do rażenia celów na odległość poza strzelnicami, tj. o wykroczenie z art. 51 ust. 2 pkt. 11 ustawy o broni i amunicji orzekł:
1. uznaje obwinionego Adama Pindel za winnego popełnienia wyżej opisanego czynu, czym wyczerpał znamiona wykroczenia z art. 51 ust. 2 pkt 11 ustawy o broni i amunicji i art 24 par. 1 i 3 kw wymierza mu karę 1.000 (jeden tysiąc) złotych grzywny;
2. na podstawie art. 627 kpk w zw. z art. 119 kpw, art. 118 par. 1 kpw i art. 4 ust. 1 w zw. z art 21 pkt 2 ustawy z dnia 23.06.1973 r. o opłatach w sprawach karnych zasądza od obwinionego na rzecz Skarbu Państwa koszty postępowania obejmujące wydatki w kwocie 50 (pięćdziesiąt) złotych i opłatę w kwocie 100 (sto) złotych.


Wiatrówki to nasze hobby, ukarany za pokazanie dzieciom wiatrówki


Dlaczego Sąd Grodzki wydał taki wyrok?
Nie wiadomo.
Wiadomo za co.
Adam Pindel, razem z kolegami, przeprowadził pokaz dla dzieciaków z liceum. Pokazał im jak bezpiecznie strzelać z wiatrówek, zachęcał i objaśniał. Pisaliśmy o tym w "Biesie" nr 6 i 8.
Został za to przykładnie ukarany.


portret użytkownika mmajstruk

Zapraszam na forum

Wszelkie komentarze do tej sprawy proszę umieszczać na forum:

http://www.airguns.pl/forum/viewtopic.php?p=6403Ojciec Założyciel


Ojciec Donosiciel
Nosił wilk razy kilka, donieśli na Miłka...

Nie rozumiem

o)))No nie rozumiem to pokazywał wiatrówki (do17kJ) czy broń?


o)))

portret użytkownika ludwik

Adam Pindel ukarany.

Zupelnie nie rozumiem!?

W wyroku pisze,ze z oskarzenia publicznego-zatem,kto "nadal"?

Moze sie myle,nie jestem w prawie mocny-wg toku rozumowania sadu,to wszystkich organizatorow ostatniego strzelania w Morsku tez powinni ukarac/sic!/,czy innych zawodow wiatrowkowych,ktore jeszcze beda organizowane.

Jeszcze jeden-lagodnie nazywajac-"kwiatek" naszej praworzadnej rzeczywistosci..