Drugi wyrok uniewinniający w Polsce


Łukasz Matuszczak, właściciel sklepu internetowego Kolba.pl, został oskarżony o handel wiatrówkami gwintowanymi poniżej 17J bez posiadania koncesji. 200 wiatrówek znalazło się w depozycie policyjnym, postawiono zarzuty, z mętnych powodów rozprawa została przeniesiona do Wrocławia, gdzie ciągnęła się bardzo długo.
Wszystko jednak ma swój koniec.
Po dwóch latach zapadł wyrok: niewinny!
Jest to drugi wyrok uniewinniający w Polsce dla osoby oskarżonej na podstawie bezprawnego "Rozporządzenia Millera". Wszystkie inne sprawy jak dotychczas kończyły się wyrokami skazującymi.


Pogratulować!

Pogratulować. Chyba głównie sądowi, że potrafił wydać wyrok zgodnie z prawem. Także gratuluje wszystkim zainteresowanym obroną Łukasza kimkolwiek są.. Pozdrawiam!

Guns don't kill people - people kill people.


<p>Guns don't kill people - people kill people.</p>

portret użytkownika misior

Normalność

W końcu coś normalnego.

Tylko jedno się nasuwa:

"Moja racja, jest bardziej mojsza niż twojsza"


Dobrzy ludzie są zawsze przekonani, że mają rację. - Barbara Graham (stracona w San Quentin 3 września 1955)

Brawo, Temida górą

A tak na marginesie, 200 wiatrówek w depozycie przez dwa lata. Nimożność wprowadzenia ich do obrotu zapewne przyniosła wymierne straty. Ktoś za to beknie, czy jak zwykle rozejdzie się po kościach?

Pozdrawiam, radcom


portret użytkownika wojtek_pl

Ano beknie.

Trzeba poczekać na uprawomocnienie się wyroku.Czy ktoś miał jakieś wątpliwości względem G3W, Kliki 400, KNI, MMajstruk&Co ?Advocatus Diaboli Localis


Advocatus Diaboli Localis

"Porządny obywatel najbardziej powinien się obawiać ludzi, którzy twierdzą, że porządny obywatel nie ma się czego obawiać"

Czyżby powiew normalności?

Miło czytać, że jednak coś się zmienia w mentalności prawników i Sądów. Byc może wsród sędziów także są miłośnicy "wiatrowego" strzelania? A może to echo sprawy AK i jego uniewinnienia... W końcu sędziowie czytaja te swoje biuletyny i spotykają sie na naradach. Byłby to pozytywny przejaw całej tej, przykrej w sumie w swej wymowie, sprawy. I dobrze. Im więcej takich uniewinniajacych orzeczeń tym lepiej dla sprawy anulowania RM.Firmie Kolba i jej właścicielowi życze powodzenia.Nie jest wyznacznikiem zdrowia dobre przystosowanie do głęboko chorego społeczeństwa... (Jiddu Krishnamurti)


Nie jest wyznacznikiem zdrowia dobre przystosowanie do g³êboko chorego spo³eczeñstwa... (Jiddu Krishnamurti)