Amerykańska nazwa, chińska wiatrówka


Niemiecki koncern Umarex wprowadził do oferty wiatrówki Ruger. Cena na poziomie wiatrówek Hammerli jednoznacznie wskazuje na pochodzenie tych wiatrówek, pomimo iż w ofercie chińskich producentół takiej wiatrówki nie można znaleźć, a z wyglądu jest to Diana.

Ruger Air Hawk to wiatrówka łamana, z celownikiem optycznym 4x32 w komplecie.


Wiatrówki to nasze hobby, nowa wiatrówka Ruger Air Hawk


Dane techniczne:
- kaliber: 4.5 mm
- długość: 1142 mm
- długość lufy: 475 mm
- waga: 3.6 kg
- osada: bukowa

Air Hawk Elite, w odróżnieniu od poprzednika, nie ma muszki i szczerbinki, za to posiada osadę thumbhole z podwyższoną baką, obciążnik lufy i celownik optyczny 3-9x40.


Wiatrówki to nasze hobby, nowa wiatrówka Ruger Air Hawk Elite


Dane techniczne:
- kaliber: 4.5 mm
- długość: 1150 mm
- długość lufy: 475 mm
- waga: 4.5 kg
- osada: bukowa


portret użytkownika Adi

A gdzie to można kupic?.

A gdzie to można kupic?. Całkiem nieźle wygląda.


portret użytkownika mmajstruk

Może i wygląda nieźle

Ale to chińszczyzna...

Do kupienia na razie w USA.Ojciec Założyciel


Ojciec Donosiciel
Nosił wilk razy kilka, donieśli na Miłka...

portret użytkownika Adi

"Ładnośc"

Nie żebym chciał kupic, ale trzeba przyznac, że małe skośnookie ludziki stawiają na dobre wrażenie :-) Bo jest to tańsze od podniesienia jakości :-)Pozdrówka


Ta wiatrowka to inaczej BAM

Ta wiatrowka to inaczej BAM B25, kopia RWS 34. Ostatnio Chinskie wiatrowki ciesza sie bardzo dobra opinia tu w stanach, nawet u bardzo szanowanych tunerow (Mike Mellick, CharlieDaTuna.) Po tuningu, to najlepiej wydane pieniadze. Chinki z serii B20-B40 to nie to samo co przedtem.Zreszta, wiekszosc waszych "niemieckich" wiatrowek jest produkowana w Chinach i tylko skladana w niemczech dajac im pozwolenie podpisu "Made in Germany." Oczywiscie, niemieckie sa lepiej wyprodukowane, maja leprzy QA. Jesli chinka jest tuningowana "fabrycznie" przez tunera ktory sortoje je jakosciowo, jest to naprawde dobry deal. U nas (w USA) mozna kupic tuningowana B26 ponizej $200 razem z wysylka!


portret użytkownika mmajstruk

To normalne


To, że chińskie wiatrówki mają dobrą opinię w USA to nic dziwnego - wystarczy popatrzeć na amerykańskie wiatrówki.

Na broni może w USA się znają - na wiatrówkach wcale...


Ojciec Założyciel"W czym problem? W znalezieniu sposobu, by zamiast dzielić się przez różnorodność, podzielić się różnorodnością." - WemarOjciec Donosiciel
Nosił wilk razy kilka, donieśli na Miłka...

Chinki, riposta

"Na broni może w USA się znają - na wiatrówkach wcale..."Chodzi ci o Crossman'a? To co powiesz na AirForce? Moze Talon to tez "g&^^o?" Daisy produkoje wiatrowki od lat, moze tez nie wiedza o co chodzi? Jesli chodzi o hobbystow itd. to ludzie sa na poziomie. Wiele osob ceni sobie Tx200 czy RWS'y. Ale wiele osob tez zna wartosc Chinek, szczegolnie B26, B28 czy B40. Sa popularne wsrod ludzi ktorzy juz posiadaja RWS'y czy AirArms.Uparliscie sie na te Chinskie wiatrowki. Nie kazda Chinska wiatrowka to B3. Nie wiem do konca jakie sprzedaja w Polsce, moze mieliscie do czynienia tylko z tymi slabymi. Tak jak mowilem, jesli kupisz tuningowana wiatrowke od tunera ktory kupoje je hurtowo, a klientowi sprzedaje wysortowany, wytuningowy sprzet, jest to bardzo dobry deal. Za $200 dostajesz wiatrowke ktore strzela tak dobrze jak Niemiecka kosztojaca $400 czy $500.Jesli mi nie wierzysz looknij na forum ktore uczeszczam,

http://www.gatewaytoairguns.com/airguns/forums/forum-view.asp?fid=4Honda Civic moze nigdy nie bedzie Ferrari ale jest pewna satysfakcja jesli pojedziesz jakiegos typa w Ferrari jadac podrasowana Honda kosztujaca polowe tego co Ferrari.


portret użytkownika mmajstruk

Kwestia perspektywy


Daisy owszem, robi wiatrówki od lat. Zabawki dla dzieci, z jednym czy dwoma wyjątkami. Porządniejsze Daisy to... Hatsany.

Talon vel Gunpower żadną rewelacją nie jest, w porównaniu do Air Armsa S400, CZ-200 czy HW-100.

Nic dziwnego, że w USA chińskie wiatrówki, zwłaszcza w tej cenie, uważane są za świetne. Ale poużywaj chinki przez parę lat, a poużywaj przez parę lat coś porządnego - zobaczysz różnicę. I żaden tuning tutaj nie pomoże, czy to B40 czy B4.

Wybacz, pamiętam doskonale jak to Amerykanie odkrywali europejskie wiatrówki, pamiętam też co było wcześniej. Daleko im jeszcze do Anglii, Niemiec, Czech... czy choćby Rosji.


Ojciec Założyciel"W czym problem? W znalezieniu sposobu, by zamiast dzielić się przez różnorodność, podzielić się różnorodnością." - WemarOjciec Donosiciel
Nosił wilk razy kilka, donieśli na Miłka...