Wiatrówka Theoben Evolution jaka jest, każdy widzi. Ale w bukowej osadzie?


Wiatrówka Theoben Evolution zapakowana jest w dość skromne pudełko, bez żadnych cudownych wzorków i napisów. Pudło w środku wyłożone jest gąbeczką (taką jak w pokrowcach), idealnie chroniącą wiatrówkę przed uszkodzeniem.


Wiatrówki to nasze hobby, wiatrówka Theoben Evolution


Po otworzeniu pudła ujrzałem długo oczekiwanego Theobena Evolution, w kalibrze 4.5 mm. Wiatrówka jest oczywiście w ustawowowym limicie 17J, oraz posiada osadę bukową w wersji ambi (czyli uniwersalną, dla lewo- i praworęcznych strzelców). Dla osłody na końcu lufy znajduje się tłumik Evolution, który wg mnie poprawia doskonale wygląd.
Sama osada wykonana jest dokładnie i znacznie lepiej niż w HW-97k. Nie posiada może pięknych słoi jak wersja wykonana z orzecha, aczkolwiek w przeciwieństwie do wspomnianej, wersja ambi jest znacznie smuklejsza.
Na szczególną uwagę zasługuje dobrze wyprofilowany chwyt posiadający bardzo przydatne wgłębienie na kciuk, do tego w przeciwienstwie do HW-97k leży znacznie lepiej w ręku. Pewnie za sprawą tego, iż jest znacznie cieńsza - Niemcy chyba zapomnieli, że nie każdy ma łapy jak bochen chleba.


Całość czytaj TUTAJ.