Nie jesteś członkiem Ferajny Airguns! Tę stronę oglądać mogą tylko użytkownicy portalu z rangą "Ferajna" i "Aspirant".

Apropos wstępu do artykułu

Cytat pierwszy: "W efekcie spece od marketingu serwują nam setki kłamstw, pół-prawd, czy choćby prawdy, ale tworzących skojarzenie, którego efekt niespecjalnie odnosi się do rzeczywistości."

Cytat drugi: "Dziś jest cenzura dużo gorsza, a dyktat dużo gorszy - decyduje pieniądz."Połączenie tych dwóch cytatów daje ciekawy efekt. IMO pierwszy określa, to co znajduje się w drugim.

Pieniądz sam w sobie przecież nie powoduje, że ludzie są jacy są, to tylko środek ułatwiający wymianę towarów. Trochę mi to przypomina zabiegi mediów przedstawiające broń palną jako zło samo w sobie...

Rozumiem, że jest to skrót myślowy, ale ponieważ jestem cokolwiek wyczulony na "różowe" odcienie, to zwróciłem na to uwagę - może jestem przeczulony ;-)Cytat trzeci: "Dzisiaj cenzury i politycznego dyktatu nie ma."

To spróbuj wydać pracę naukową (tj. wg. wszelkich zasad obowiązujących przy pisaniu artykułów nakowych) na temat np. różnic w zdolnościach intelektualnych pomiędzy rasami ludzkimi, albo na temat liczby ofiar obozów koncentracyjnych.A tak przy okazji, to całkiem ciekawy artykuł - dzięki.


portret użytkownika mmajstruk

Słuszne uwagi

Dzięki. Wprowadziłem małe poprawki, uwzględniając twoje uwagi.


Ojciec ZałożycielOjciec Donosiciel
Nosił wilk razy kilka, donieśli na Miłka...

portret użytkownika drexhage

Niezły

Niezły artykuł,niezły.

Niezła analiza tekstu źródłowego ,no i te obliczenia

pozdrawiam

 

 


Crosman 1377,Crosman 357,Crosman 2240,Manu Chao,Gogol Bordello

Gdybym nauczyła się tak

Gdybym nauczyła się tak dogłębnie analizować tekst wyszukując w nim masę błędów i sprzeczności z rzeczywistością zapewne... nie zdałabym matury z polskiego :). Niestety w szkole wcale nas nie uczą przyswajania tekstu w sposób krytyczny, wręcz przeciwnie - uczą dosłownie interpretować każde napisane przez kogoś słowo. Jak widać, nie ma to żadnego sensu i żadnego praktycznego zastosowania w życiu :).

Pozdrawiam!