Stopka do wiatrówki MTMT - krótka historia pewnej znajomości


Wiatrówki to nasze hobby - stopka do wiatrówek MT


Jest rok 2006. Jestem szczęśliwym posiadaczem karabinka Air Arms ProSport. Sprzętu łączącego piękno, świetną jakość oraz celność. Startuję z powodzeniem w konkurencji FT2 czyli Field Target – klasa sprężyny.

Znajduję informacje, że w tym roku odbędą się w Polsce Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie. Jest okazja do spotkania oraz obserwowania najlepszych w tym sporcie. Mój entuzjazm trochę ostudziły ceny startowego oraz koszt całościowego wyjazdu. Pomyślałem sobie – cholera, tyle pieniędzy za 3 dni strzelania do metalowych figurek. Suma jaką musiałem wydać na ten wyjazd to już niezła część karabinka. No nic - pomyślałem sobie - zobaczymy co będzie.

Koledzy z warszawskiego klubu namówili mnie jednak i zapisałem się na listę startową. Jako student bez zarobków pokombinowałem i udało się dotrzeć do Morska bez opłat. Dalej już jakoś poszło.

Ale nie o tym chciałem pisać. Gdy dojechałem na miejsce i poszedłem na zero-range zobaczyłem, że ktoś kogo w ogóle nie znam przygląda się, jak strzelam. Długo nie myśląc zaproponowałem, żeby sobie zobaczył mój karabinek a jeśli chce to może postrzelać. Obserwator stwierdził jednak, że chce tylko popatrzeć. Po chwili jednak zaczęliśmy rozmawiać i okazało się, że osoba ta nikogo nie zna i jest pierwszy raz na takich zawodach. Opowiedziałem krótko o co w tym wszystkim chodzi, oraz o tym, że kiedyś muszę sobie sprawić lepszą, regulowaną stopkę do karabinka. Wiedziałem, że dodatki tego typu firmowane marką Anschutz lub MEC to wydatek kilkuset euro, czyli daleko poza moim zasięgiem finansowym. Opowiedziałem, że gdy wertowałem fora internetowe to natrafiłem kiedyś na wątek o polskich hakach do karabinków. Nieznany mi jeszcze człowiek odparł, że robi takie rzeczy i jak się później przypomnę, to coś zaradzimy na mój problem braku stopki. Chęć pomocy od obcej osoby bardzo miło mnie zaskoczyła.


Wiatrówki to nasze hobby - stopka do wiatrówek MT


Jak się później okazało miałem przyjemność poznać Andrzeja Tymiejczuka. To właśnie on, według swojego pomysłu i własną pracą, wytwarzał te mechanizmy. Zbieg okoliczności niesamowity - wśród licznych przyjezdnych trafiłem na osobę, której zacząłem opowiadać o jego własnych produktach. Sporo czasu spędziliśmy później na rozmowach. Okazało się, że symbol MT którym znakowane są produkty robione przez Andrzeja oznaczają inicjały imienia i nazwiska jego syna, który w przyszłości przejmie firmę od ojca. W dzień wyjazdu do domu, dostałem od Andrzeja nieoczekiwany prezent - profesjonalny hak z pełną regulacją. Poza tym, zostałem poproszony o napisanie na kartce swojego imienia i nazwiska. Andrzej zrobił mi grawerowaną imienną dedykację.


Wiatrówki to nasze hobby - stopka do wiatrówek MT


Obiecałem wtedy Andrzejowi, że kiedyś napiszę o jego stopkach, ale chyba brakuje mi jeszcze wiedzy i doświadczenia, aby zrobić to rzetelnie. Jedno na pewno mogę powiedzieć - produkty sygnowane inicjałami MT robione są z najwyższą precyzją i myślę, że spełniają swoją rolę tak samo jeśli nie lepiej niż produkty zagraniczne.


Wiatrówki to nasze hobby - stopka do wiatrówek MT
Profesjonalna stopka profesjonalnego producenta (zdj. Marcin "Parol" Pałucha)


Jeszcze raz dziękuję Andrzeju za ten nietuzinkowy prezent.


Autor: Ignacy "igi" Eidrigevicius
Zdjęcia: autor, Marcin "Parol" Pałucha


Cudze chwalicie, swojego nie

Cudze chwalicie, swojego nie znacie.

Polak potrafi, wbrew temu co dyżurni narzekacze powtarzają jak hindusi mantry.

Szkoda tylko że niektórzy i tak kupią anschutza, bo to Anschutz przecież...

Ciekawe gdzie można zakupić takie coś?życie jest jak legia cudzoziemska, maszerujesz albo giniesz.

HW98+Bushmaster - ten japoński


Brzydzę sie konfiturami i prowokatorami

portret użytkownika misior

Czy producent posiada jakąś witrynę/sklep internetowy?

Czy producent stopek MT posiada jakąś witrynę internetową, sklep internetowy gdzie można zobaczyć asortyment?

 

Dobrzy ludzie są zawsze przekonani, że mają rację. - Barbara Graham (stracona w San Quentin 3 września 1955)


Dobrzy ludzie są zawsze przekonani, że mają rację. - Barbara Graham (stracona w San Quentin 3 września 1955)